Ähijärve päev 2020
Traditsiooniline Karula rahva ja sõprade suvine kokkusaamine toimus 15. augustil. Tegevusi jagus terveks päevaks.
Ähijärve regatil sai imetleda ja proovida nii vanu traditsioonilisi aluseid nagu laudpaat ja haabjas kui ka tänapäevaseid kanuusid ja purjekaid. Regati auväärse rändkarika said sel korral omale Endel, Karl ja Ahti. Purjedega sõitjaid tuul ei soosinud.
Soovijad said proovida sõitu haabjaga, foto Helen Kivisild
Soovijad said proovida sõitu haabjaga, foto Helen Kivisild

Ähijärve keskuses rääkis Anu Randmaa Eesti naise rõivastuse juurde kuuluvatest helmekeedest. Usuti, et kui helmed kaelas, polnud ka kurjal jõudu. Naised kandsid helmeid nii päeval kui öösel. Vana tava kohaselt kinkisid ristivanemad ka pisitütrele helmeid. Ajapikku koguti helmeid juurde ning neid sai ümber kaela terve kee. Igaüks  sai endale meelepärase helmekee kokku panna.

Traditsiooniliste helmekeede meisterdamine
Traditsiooniliste helmekeede meisterdamine, foto Helen Kivisild

Õhtupoole tõid külastuskeskuse õuele elevuse Pähnilt pärastlõuna paiku startinud tõukerattamatkalised. Rajameister Taavi Tatsi juhtimisel ja Eesti Tõukerattaliidu ratastel läbis 29-pealine seltskond 30-kilomeetrise distantsi. Osalejate hulgas olid ka Karula vaprad poisid. Peale lõõskava päikese all sõitmist oli Ähijärv oma mõnusa veega just paras kosutus. 

Õhtu päädis peoga Ähijärve kaldal. Kohal olid parimad muusikud, tantsiti vanu seltskonnatantse ja mekiti ühisele lauale toodud sööke- jooke. Toetasid Keskkonnaamet ja RMK. Rohkem fotosid: https://photos.app.goo.gl/2fkuPiTYP4nyD2Lx8

 
Tradistioonilised tantsud simmanil, foto Merike Tsimmer
Simmanil õpiti ja tantsiti vanu seltskonnatantse, foto Merike Tsimmer