Külastajale

Karula rahvuspark pakub võimalusi puhkamiseks ja looduse nautimiseks erinevatel aastaaegadel. Parim on rahvusparki avastada kruusastel ja künklikel teedel jalgrattaga kulgedes, jalgsi matkates saab avastada vähem käidud radu. Retkel on saatjateks jääaja kujundatud kuppelmaastik, metsad ja sajandivanused taluhooned.

Jalgsimatkajatele on mõeldud 4 infotahvlite ja viitadega varustatud õpperada ning üks matkarada. Jalgrattur saab valida oma võimetele sobiva pikkusega rattaraja. Kõige pisematele külastajatele on rajatud Ähijärve äärde laste loodusrada-mänguväljak. Lõkke tegemiseks on võimalus valida 10 lõkkekoha vahel. Kõigist radadest, lõkkekohtadest ja telkimisvõimalustest annab hea ülevaate RMK loodusega koos. Matkama tulles tasub arvestada, et Karula rahvuspargis pole ühtki toidupoodi, lähimad kauplused asuvad Antslas ja Lüllemäel, lähimad söögikohad ja tanklad Antslas.

Soovitame alustada piirkonnaga tutvumist Karula rahvuspargi külastuskeskusest kauni Ähijärve ääres. Külastamist väärib maastikuliselt silmapaistev väikeste ümarate tihedalt paiknevate pinnavormidega Kaika kuplistik. Kaunid vaated pärandmaastikele avanevad Kaikamäelt ja Karkkülas. Rebäse maastikurajal ja Ähijärve teerajal rännates vahelduvad metsad niitudega. Erinevate metsatüüpidega tutvusmiseks sobib künklik Peräjärve rada.

Rahvuspargi väärtustest ja radadest annavad hea ülevaate:

  • Karula rahvuspargi 30 juubeliks pandi kokku raamat "Pildikesi Karula rahvuspargist" (2023)
  • Karula rahvusparki tutvustav (2019) voldik ja kaart EST ( 21,74 MB, PDF), ENG ( 21,63 MB, PDF)
  • Karula rahvuspark (2016) voldik EST (10 Mb, pdf), ENG (9,39 Mb, pdf), RUS (9,31 Mb, pdf)
  • Karula rahvusparki tutvustav voldik ja kaart (2007) A2 EST (6,48 Mb, pdf), ENG (6,49 Mb, pdf).