Külastuskeskus

Karula rahvuspargiga tutvumist tasub alustada Karula rahvuspargi külastuskeskusest Ähijärve ääres.

RMK teabepunktist saab aja- ja asjakohast infot Karula rahvuspargi ja teiste kaitse- ja puhkealade matkaradade, lõkkekohtade ja vaatamisväärsuste kohta. Lisaks saab vaadata Karula rahvusparki tutvustavat filmi, tutvuda püsi- ja hooajaliste näitustega ning kasutada internetti.

Aidahoones avatud püsinäitus tutvustab Karula kihelkonna rahvakultuuri ja elulaadi 20. sajandi esimesel poolel. Külastuskeskuses viiakse läbi tasuta keskkonnahariduslikke õppeprogramme ja korraldatakse looduslaagreid. Õppeklass ja etnograafiline ekspositsioon valmisid Euroopa Regionaalarengu Fondi programmi “Keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamine” toel. Külastuskeskuse juures saab ujuda, lõket teha, telkida Suuremäe telkimisalal ning lapsed tegutseda või uurida loodust  Ähijärve lasterajal. Keskuse juurde saab jätta oma auto ning suunduda kas  Ähijärve teerajale, Karula pikale jalgsimatkarajale, Karula lühikesele jalgrattarajale, Karula pikale jalgrattarajale või RMK Peraküla-Aegviidu-Ähijärve matkateele.

RMK Karula teabepunkt on avatud: 

  • 1. juunist 31. augustini E–P 10.00–18.00
  • 1.septembrist 31. maini K–P 10.00–16.00  välja arvatud riiklikel pühadel. Muul ajal palume külastussoovi eelnevalt kokku leppida. 
  • Täpsem info: info.karula@rmk.ee; karula.teabepunkt@rmk.ee,  tel 782 8350
  • Keskuse külastamine ja õppeprogrammidel osalemine on tasuta, rühmakülastused võimalusel ette teatada.

Aidahoones saab proovida käsikiviga jahu jahvatamist. Foto: Tiia Trolla

Vaata ka lühikest tutvustavat videolõiku Karula rahvuspargi keskusest: https://www.youtube.com/watch?v=uCoZ7k46iyo&feature=youtu.be