Pärandniitude päeva matkad


2. juulil, pärandniitude päeval toimuvad retked Eesti erinevatele pärandniitudele, kus oma hooldatavaid niite tutvustavad nii maahooldajad kui ka looduskaitsjad. 

Pärandniitude päeval ühendavad kolm pärandniitudega tegelevat LIFE’i projekti oma jõud – „Loodusrikas Eesti“, PuisniiduLIFE  ja LIFE Sidusad pärandniidud oma jõud, et pakkuda huvilistele võimalust tutvuda erinevate niidukooslustega. Matkale saab minna mitmesse Eesti kanti.

Märksõnad
Kohvikutepäev Tipu looduskooli hoovil

Pühapäeval, 3. juulil kell 11 avavad viis Soomaa kodu ja kogukonda külalistele oma väravad, et pakkuda kohalikke maitseid, tutvustada kultuuripärandit ning piirkonna elulaadi.


Kohvikutepäeva, mida saab nimetada ka Soomaa elulaadipäevaks, korraldatakse seekord juba viiendat aastat. Säärase elulaadipäeva raames avavad soomaalased oma koduõued ja kutsuvad külla, pakuvad head ja paremat ning kostitavad muhedate lugude ja tegemistega. See on ainulaadne võimalus osa saada selle harva asustusega piirkonna kogukonna tegemistest.

Märksõnad
Haanjamaa festival

Haanimaa Festival Kuuhnluumisõ vägi toimub 24.-25. juunil Haanjamaal.

Festivaliga tahetakse kokku tuua kohalikku Haanimaa rahvast, kes juba on aktiivsed suhtlejad ja kogukonnaliikmed ning juurde liita neid, kes üksiteist veel ei tunne. Meie jaoks on oluline tutvustada ning lahti seletada Haanimaa pärimust, et ka meie lapsed ja lapselapsed saaksid seda oma lastele edasi rääkida. Oodatud on ka meie sõbrad, tuttavad ja ka täiesti võõrad!

Märksõnad
Kivikülv metsas. Foto: Riina Kotter

Neljapäeval, 7. juulil toimub Lahemaa rahvuspargi külastuskeskuses Palmses infopäev Lahemaa metsaelupaikade inventuurist. Infopäev on suunatud eelkõige metsaomanikele ja infopäeva raames tutvustatakse Keskkonnaameti tellimusel käimasolevat rahvuspargi metsaelupaikade inventuuri ja looduskaitseliselt väärtuslikke metsaelupaigatüüpe. Keskkonnaametist osalevad looduskaitse planeerimise ja metsaosakonna töötajad ning inventeerija Renno Nellis.


PÄEVAKAVA 

Märksõnad
Taavi Pae räägib ekraani ees, taamal portreefoto Granöst

Tänavu täitub 100 aastat sellest, mil Soome päritolu geograafiaprofessor Johannes Gabriel Granö mainis esmakordselt nime Soomaa. Selleks puhuks anti geograaf Taavi Pae eestvedamisel uuesti välja raamat, mis koondab 1922. aastal ajakirja Loodus kolmes järjestikuses numbris ilmunud Johannes Gabriel Granö artiklit „Eesti maastikulised üksused.“ 

Märksõnad