Igavesti vahva oli taas üheskoos matkates kodukanti paremini tundma õppida. Rõskest külmast hoolimata läbisid 11 noort looduskaitsjat edukalt retke Soome laiakivi juurde. Saime uurida metskitse, jänese ja rebasejälgi, arvata puude vanust, ronida kivi otsa, juua kuuma monardateed ja süüa pirukaid, ulguda huntide moodi ja jääda alla varitsuses. Loodetavasti ei ole enam küsimust, kus asub Soome (talu), kust ja kuidas see kivi siia sattus ning et vaikus on omaette väärtus. Suur tänu meie jäljekütile ja juhendajale!  
Mõned dokumendifotod ekspeditsioonist allpool.

Detsembrikuu alguses kogunes 11 noort ja 5 täiskasvanut, et üheskoos puhastada ühe harivesiliku tiigi kallast võsast Äidu kandis. Suvel olid konkreetses tiigis vesilikud kenasti olemas, see on üldse üks Otepää kandi parimaid vesilikupiirkondi. 

tepitud värvilised kindad

Reedel, 14.01.2022 kell 18 on käsitööhuvilised oodatud osalema Eve Mahhovi kestliku käsitöö õpitoas. Eve on käsitööliste peres üles kasvanud kunstnik, kes peab väga lugu kestlikust eluviisist. Käsitöös eelistab ta naturaalseid ja kohalikke materjale, omaette hobiks on aga viimasel aastakümnel kujunenud taaskasutus. Esimesel, sissejuhataval kohtumisel Eve tutvustab ja räägib lähemalt oma teekonnast ning tema juhendamisel teeme algust oma taaskasutusprojektiga. 

Märksõnad
Puutöö Karulas

Esmaspäeval, 27. detsembril kell 9.30 sõidame Karula rahvuspargi külastuskeskusest Koorastesse Meelis Kihulase puutöökooli.

Lisaks töökoja tutvustamisele ja toredatele lugudele on plaanis ka midagi ise teha. Mida täpsemalt, jätab Kihulane kohapealseks üllatuseks.

Kaasa on oodatud kõik puutööhuvilised noored ja vanad.

Kohtade arv on piiratud ja vajalik on eelnev registreerimine.

Kolm lammast seisavad niidul ja vaatavad uudishimulikult kaamera suunas. Taustal meri

Mahe Metsalu intervjuu Johannes Kõdariga, Keskkonnaameti maahoolduse büroo spetsialistiga.

Viimasel ajal on siin-seal räägitud pärandkooslustest. Ons neid pailu Vilsandi rahvuspargis?
Pärandkooslusi on rahvuspargis 2385 hektaril: rannaniite on veidi üle kolmandiku, loopealseid on ka kolmandik, vähem on aga kuivasid lubjarikkaid aruniite ja kadastikke. Kõik pärandniidud on sõrmeotsaga esindatud.

Sügis-talvised tähtpäevad

Homme on toomapäev, mille tähistamise eesmärgiks on olnud valgusele ja päikesele teenäitamine, algab jõuluperiood. Sel puhul kutsume kuulama Reet Hiiemäe loengut keskkonnast ja pärimusest, looduse tundmisest ja tasakaalu tajumisest. Juttu tuleb ka sellest, kas eesti talurahvas oli keskkonnahoidlik või mitte.

Võtke aega kuulata ja kaasa mõelda teile sobival hetkel.

Ilusat jõuluootust!

Veebiloeng on valminud Karula rahvuspargi kultuuripärandi seminaride raames 2021. aasta detsembris.