foto

Keskkonnaamet kutsub kõiki partnereid, sõpru ja huvilisi Alutaguse rahvuspargi koostöökogu koosolekule 16. detsembril kell 11-14 Iisaku looduskeskuses ja Teamsis. Keskkonnaamet ja partnerid tutvustavad oma 2022. aasta tegevusi, sealhulgas planeeringuid ja kaitsekorraldust, käimasolevaid projekte, keskkonnaharidust, külastust ja turismi, kultuuripärandit.

Palume oma esinemissoovist (ja kui on soov osaleda veebivahendusel) teada anda maret.vildak@keskkonnaamet.ee.

Hetk Alutaguse kultuuripärandiseminarilt Iisaku looduskeskuses 17.11. Foto: Toomas Tuul

Märksõnad
Anti Kreem

14.detsembril kell 16-18 ootame Lahemaa rahvuspargi külastuskeskusesse Palmses. Anti Kreem ja Ave Paulus räägivad klinkerpaadikultuurist Lahemaal ja Põhjamaades.

2021. aastal jõudis Põhjamaade klinkerpaadikultuur inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekiria. UNESCO nominatsioonis polnud küll Eesti paate, aga nii Salme leiud kui tänapäevane klinkritraditsioon on selle kultuuri loomulik osa. Juttu tuleb Lahemaa, Eesti ja laiemalt Põhjamaade paadiehitustraditsioonidest. Lähemalt Lahemaa paatidest ja viislaiust, viikingipaatidest ja nende ehitamisest, Nordlandi paadikultuurist.

Märksõnad
foto

Keskkonnaamet kutsub kõiki partnereid, sõpru ja huvilisi Lahemaa rahvuspargi koostöökogu koosolekule 14. detsembril kell 14.00-17.00 Palmse külastuskeskuses ja Teamsis. Keskkonnaamet ja partnerid tutvustavad oma 2022. aasta tegevusi, sealhulgas planeeringuid ja kaitsekorraldust, käimasolevaid projekte, külastust ja turismi, kultuuripärandit. Koosolekut juhatavad Maret Vildak ja Ave Paulus. Palume oma esinemissoovist teada anda ave.paulus@keskkonnaamet.ee või maret.vildak@keskkonnaamet.ee.

Kirivööde koolitus Karulas

 

28. novembril kell 16 toimub telgedel kirivööde kudumise koolitus Karula rahvuspargi külastuskeskuses. 

Telgedel vöö kudumist õpetab Sujur.

Anna oma tulekust eelnevalt teada kultuuripärandi spetsialist Lilian Freibergile lilian.freiberg@keskkonnaamet.ee

Koolitust korraldab Keskkonnaamet

Kirivööde kudumise koolituse plakat