Külastuskeskused

Soomaa rahvuspargi kohta saab külastaja infot kaitseala südames asuvast Soomaa rahvuspargi külatuskeskusest, Kõrtsi-Tõramaal.
Rahvusparki saabujatel on aga esmast infot rahvuspargi kohta võimalik ammutada Soomaa väravateks kutsutavatest Kõpu Külastuskeskusest ja Tori Külastuskeskusest.  

Soomaa rahvuspargi külastuskeskus on rajatud 1998. aastal kunagise Naari kõrtsi ja hilisema Kõrtsi-Tõramaa talu asukohale. Külastuskeskuses asuvast teabepunktist saavad huvilised teavet rahvuspargi vaatamisväärsuste, matkaradade, lõkkekohtade ja muu külastusega seotu kohta. Tutvuda on võimalik temaatiliste väljapanekute ja teabekogudega, uudistada fotonäitust "Viies aastaaeg 2010".
Keskuse kõrval asub laagriplats kus asub laudade ja pinkidega varustatud katusealune, telkimisala ja lõkkeplats, kuivkäimla, veevõtukoht ning autokaravani elektrivõtukoht. Keskuse juurest saab alguse Kopraraja õpperada, mille mugav laudtee on osaliselt läbitav ka ratastooli või lapsevankriga.

Lahtiolekuajad: 

16.mai - 15.september

18.september - 12.mai

E–R      9.00–17.00

L–P      10.00–18.00

E–R      10.00–16.00

v.a riiklikel pühadel

Asukoht:
Kõrtsi-Tõramaa, Tipu küla, Põhja-Sakala vald, 71 201, Viljandimaa

Kontakt:
Tel: 435 7164 või 526 1924
E-post: info.soomaa@rmk.ee

Soomaa rahvuspargi külastuskeskus. Foto Krista Kingumets

 

Sakalamaa turismikeskus on Soomaa väravaks Pärnu-Viljandi suunalt Soomaale tulijatele. Ajaloolises meiereis asuv keskus jagab informatsiooni Viljandimaa turismipiirkonna kohta, korraldab ekskursioone Suure-Kõpu mõisas, rabamatku Soomaal, aitab broneerida majutust ja korraldada gruppidele mitme päevaseid turismireise nii Viljandimaal kui Eestis.

Kui on huvi lõõgastuda kaunis looduses, aktiivselt puhata ja rabas matkata või on soov külastada kauneid ajaloo- ja arhitektuurimälestisi ja majutuda Soomaa piirkonnas, on Sakalamaa turismikeskus õige koht esmase info leidmiseks ja parimate pakkumiste saamiseks.

Lahtiolekuajad:  

01.jaanuar - 31.detsember

K-L 11:00 - 15:00

E-T ja P suletud

Asukoht:
Tipu tn 1, Kõpu alevik, Põhja-Sakala vald, Viljandimaa

Kontakt:
Tel: +372 433 0100
 E-post: triin@tervisekoda.ee

Pildil on Sakalamaa turismikeskus.
Sakalamaa turismikeskus. Foto Martin Klamp