Külastuskeskused

Soomaa rahvuspargi kohta saab külastaja infot kaitseala südames asuvast Soomaa rahvuspargi külatuskeskusest, Kõrtsi-Tõramaal.
Rahvusparki saabujatel on aga esmast infot rahvuspargi kohta võimalik ammutada Soomaa väravateks kutsutavatest Kõpu Külastuskeskusest ja Tori Külastuskeskusest.  

Soomaa rahvuspargi külastuskeskus on rajatud 1998. aastal kunagise Naari kõrtsi ja hilisema Kõrtsi-Tõramaa talu asukohale. Külastuskeskuses asuvast teabepunktist saavad huvilised teavet rahvuspargi vaatamisväärsuste, matkaradade, lõkkekohtade ja muu külastusega seotu kohta. Tutvuda on võimalik temaatiliste väljapanekute ja teabekogudega, uudistada fotonäitust "Viies aastaaeg 2010".
Keskuse kõrval asub laagriplats kus asub laudade ja pinkidega varustatud katusealune, telkimisala ja lõkkeplats, kuivkäimla, veevõtukoht ning autokaravani elektrivõtukoht. Keskuse juurest saab alguse Kopraraja õpperada, mille mugav laudtee on osaliselt läbitav ka ratastooli või lapsevankriga.

Lahtiolekuajad: 

17. mai  01. oktoober 2.oktoober  16. mai

E–R      9.00–17.00

L–P      10.00–18.00

E–R      10.00–16.00

 

Asukoht:
Kõrtsi-Tõramaa, Tipu küla, Põhja-Sakala vald, 71 201, Viljandimaa

Kontakt:
Tel: 435 7164 või 526 1924
E-post: info.soomaa@rmk.ee

Soomaa rahvuspargi külastuskeskus. Foto: Krista Kingumets

Kõpu Külastuskeskus on Soomaa väravaks Pärnu-Viljandi suunalt Soomaale tulijatele.
Keskus jagab informatsiooni Viljandimaa turismipiirkonna kohta, korraldab ekskursioone Suure-Kõpu mõisas, rabamatku Soomaal, aitab broneerida majutust ja korraldada gruppidele mitmepäevaseid turismireise nii Viljandimaal kui Eestis.

Kui on huvi lõõgastuda kaunis looduses, aktiivselt puhata ja rabas matkata või on soov külastada kauneid ajaloo- ja arhitektuurimälestisi ja majutuda Soomaa piirkonnas, on Kõpu Külastuskeskus õige koht esmase info leidmiseks ja parimate pakkumiste saamiseks.

Asukoht:
Tipu tn 1, Kõpu alevik, Põhja-Sakala vald, Viljandimaa

Kontakt:
Tel: +372 433 0100
 E-post: kopukk@pohja-sakala.ee

Kõpu Külastuskeskus. Foto: Martin Klamp