Raamat "Väärtuslik Lahemaa"
Keskkonnaamet annab Lahemaa rahvuspargi 50. juubeli puhul välja raamatu „Väärtuslik Lahemaa“. Raamatu kontseptsioon on sama, mis rahvuspargi 40. juubeliks valminud paneelnäitusel "Väärtuslik Lahemaa", link  https://drive.google.com/file/d/16Qim9DRjwD0LiVudMPnzqd0YVsHb3KNv/view?usp=sharing. Raamatu koostajad  on Ave Paulus, Katrin Jürgens ja Toomas Tuul, väljaanda Keskkonnaamet. 
 
Raamatus ei tutvustata rahvusparki mitte kuivade faktide abil, vaid inimeste isiklike lugude kaudu paarisleheküljel, mida saadavad fotod väärtustest. Autorite seas on kohalikke elanikke, teadlasi, Lahemaale ja Eestile ühel või teisel moel olulisi inimesi. Lood on südamlikud ja sisutihedad, neid saadavad suurepärased fotod. Raamatus on sadakond lugu ja umbes 400 fotot, see on särav ja helge mosaiik Lahemaal olijaist ja käijaist, siinsest looduse- ja kultuurivaramust.
 
Raamat ilmub trükist 28.mail 2021. Raamat on eesti ja inglise keeles, ilmub  trükituna ning veebiväljaandena. Raamat pole müügiks, tegemist on kinkeraamatuga.
 
Lisainfo: Ave Paulus, 53327893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee