29.mai Lahemaa sünnipäev külades

2021. aasta 1. juunil täitub Lahemaa rahvuspargil 50. aastat. Lahemaa rahvuspargi kogukonnad, muuseumid, kohalikud ja nende sõbrad mujalt Eestist on korraldamas 29. mail Lahemaa külades ühiselt sünnipäevapidu. Allpool on info koostööpartneritest, tegevustest ja kontaktidest sel päeval. 

29. mail kell 12-14 avavad keskkonnaministeerium ja keskkonnaamet koostöös SA Virumaa Muuseumidega Palmse mõisa õuel Lahemaa 50 juubeliaasta.

Keskkonnaministeerium annab üle Kumari preemia. Keskkonnaamet tänab Lahemaa rahvuspargi sõpru. Toimub raamatu "Väärtuslik Lahemaa" esitlus ja näitus, oodatud on kõik autorid. Vaba mikrofon Lahemaa sünnipäevaõnnitlusteks. Avasõnad on videostriimis. Kadri Voorand in duo Mihkel Mälgand kontsert ja vastuvõtt.

29. mail kell 10-18. Suurpea küla Lahemaa-päev. Matkad, kohvikud, viktoriin, muusika jne. Kontakt: Õnne Arba

29.05 kell 16-18. Lahemaa maitsete aasta avamine Oandul koos maaeluminsitriga. Kontakt: Eha Paas

29.05-30.05. Pikakose majamuuseumi uksed on avatud. Lahemaa juubeli puhul on Pikakosel 29 - 30 mail avatud uste päevad. 29. mail kell 19.00 toimub Pikakosel salongikontsert - Musitseerib Ewert Sundja ja Laine Sundja luuletusi loeb näitleja Simeoni Sundja. Kuna kohtade arv on piiratud, palume eelregistreeida telefonil 56457839. Järgime koroona-aja reegleid ja kanname maske

29.05 Looduse Omnibuss tuleb Lahemaale Palmsesse ja küladesse. Eesti Looduskaitse Seltsi matk Palmses ja Lahemaa maastikel. Jaan Riis

29.05 kell 15-16 Viinistu rahvamaja juures Eru lahe Rannarahva Selts koos Eesti Loodusmuuseumiga kutsuvad avastusretkele Pärispea rannalooduses:

  •  loodusobjekte rannalooduse matkarajal tutvustab näitus Viinistu rahvamajas; Tähelpanekuid ja piltide saab matkal laadida//www.facebook.com/Rannarahvas
  •   juhise ja kaardi matkaks saavad Viinistul kohalike külade matkagrupid 29. mail ning kõik huvilised nädalavahetustel juunis. Koduleht/www.rannarahvas.ee/ /linda.metsaorg@mail.ee/ tel.56917494

29.05 Loksa kohvikute päev. Kontakt: Lahemaa looduskool, Maie Itse

29.05 kell 16 Viinistu kunstimuuseumis näituse "Lahemaa kunstis" avamine ning loengud Lahemaast ja kunstist

29. mail retk Hara sõjaväelinnakus. Kogunemine 13.00 Hara Sadama pääslas. Kutsume Teid ringkäigule koos retkejuhiga, kes viib Teid põneva tuurile salajase nõukogudeaegsase sõjaväelinnaku varemetesse Hara Sadama allveelaevade baasi juures. Retkejuht tutvustab Teid salajase baasi sõjaväelinnaku eluga ja räägib lugusid sõdurite elust. Külastajad saavad näha oma silmadega hooneid ja kuulata selgitust nende kohta. Väljaspool retke on võimalik külastada Hara Sadama allveelaevade baasi. Info: Hara Sadam OÜ Kristel Unus sales@harasadam.eeFacebookis.

29. mail Valgejõe ja piirkonna ajaloomatk. Matk toimub Valgejõe külas, kestus 1 tund, räägitakse külade ajaloost, lahingutest ja rahvapärimustest. Matka viib läbi Allan Alaküla. Kogunemine 11.00 Valgejõe Veinivillas. Info: Valgejõe Veinivilla, tiina.kuuler@gmail.com, 508 7222 Tiina Kuuler; Valgejõe Veinivilla kodulehel.

29. mail kaitsealade päeva matk Lahemaal Juminda poolsaarel: rannaniit, lambad ja karjakoerad. Kogunemine 10.00 ja 13. 00 Tammistu külaplatsil. Matkame Juminda poolsaarele Tammistu küla hooldatud rannaniitudele. Räägime sellest miks ja kuidas toimub poollooduslike koosluste hooldamine ja taastamine. Võimalus on teha lähemat tutvust lammaste ja talledega. Samuti näha töötavaid karjakoeri.Tutvustame kohaliku kohapärimust. Esialgu plaanime kaks matka algusega kell 10 ja 13. Matka viivad läbi Kaie Ustav ja Romet Allmägi. Lambaid ja koeri tutvustab lambakasvataja ja koertejuht Taavi Ustav. Vajalik eelnev kirjapanek e-posti teel tammistu.lammas@gmail.com.