2019 kevadseminar

LAHEMAA NOORE LOODUSKAITSJA KEVADSEMINAR JUNIOR RANGER 2019

8. – 9. juunil  2019 toimus Lahemaa Junior Ranger kevadseminar.

See kord kogunes seminaril 6 vaprat osalejat. Kuum ilm ja ohtrad üritused viisid viimasel minutil osalejate arvu planeeritust pea poole väiksemaks, aga selle eest tulid need kõige vapramad ja tublimad. Kuuest noorest päris esimest kord oli lausa neli liiget.

Laupäeva alustasime Vergi sadamas veelindude vaatlemisega. Meid juhendas Eru Rannarahva Seltsis ja Sagadi looduskoolis tegutsev Vilja Padonik. Vaatlesime 25 liiki linde, sh 3 pesal hauduvat luike, 1 pesal randtiir, kivil pesitsev kalakajakas. Põnevamad linnud olid rist- ja rägapart. Vaatlusesse sai kajakate meelehärmiks kirja ka kaks varest.

Linnuvaatlus Vergi sadamas. Foto: Enri Uusna

Kuuma päeva jätkuks oli Sagadis põnev loeng Jüri Tensoniga Eestis leitud võõrliikidest, suurem osa vee võõrliigid. Õhtu saabudes oli aeg meeskondadesse jaguneda ning põgenemistoa põhimõttel Eesti maavaradega tutvust teha. Meeskondadel oli võimalus üksteisele ka ise üks põgenemistoa ideel põhinev põnev ülesanne ette valmistada.

Õhtu lõpetasime unistamisega ja suvise pööripäeva eelse valge aja ära kasutamisega. Noored said ise valida, milline koht Lahemaal neid enim lummab. Valituks ostus Käsmu.

Teise päeva lektoriks oli Annelie Ehlvest, kelle eestvedamisel sukeldusime tigude ja karpide põnevasse maailma.

Tigude ralli. Foto: Enri Uusna