Alutaguse noore looduskaitsja sügisene kursus 2020, toimus 2.-3. oktoobril ja kursusel osales 10 toredat noort Ida-Virumaalt.
vaata ka meie näoraamatut: https://www.facebook.com/alutaguseJR
Alutaguse rahvuspargi noore looduskaitsja sügiseseminari esimese päeva teema oli esmaabi andmine. Saime Andrus Lehtmetsa vahendusel teada, kuidas hinnata olukorda õnnetuspaigal ja kiirelt otsustada, kuidas seda lahendada. Kõige olulisem on julgus appi minna ja selleks ei pea sul alati abivahendeid olema! Praktikas tegime läbi püsivasse külili asendisse keeramist ja harjutasime rõhksideme sidumist. Selgus, et meil on soov edaspidigi teemasse süveneda ja omandada rohkem praktilisi oskusi.
Seejärel sukeldusime seente mitmepalgelisse maailma. Meie õppevahendi, "Seenekorvi", uurimise järel nentisime, et seened ümbritsevad meid igal sammul ja tihti ka seal, kus me seda kahtlustadagi ei oska. Ööbimiskohas, Päsari talus täitsime pika ja pimeda sügisõhtu sõbrapaelte punumisega, ning testisime uut Peipsi järve teemalist lauamängu. Tasapisi järgmise päeva alguses saabus ka öörahu…
Seminari teise päeval jätkasime seentega. Külli Kalamees-Pani selgitas meile kuidas tuleb seeni korjata nii, et neid saaks täpsemalt määrata ning siis suundusime metsa. Kuna vihma pole juba ammu sadanud, olid metsas isegi kraavid tilgatumalt kuivad. Seeneliike leidsime sellele vaatamata päris palju, 20 ringis. Uurisime ja määrasime liike alguses metsas, seejärel tegime nendest looduskeskuses väikese seenenäituse. Seeni oli põnev ka binokulaari all uurida. Teadmiste kinnitamiseks olid meil ka töölehed ning viktoriin. Päeva lõpetasime kokkuvõtete ja tulevikuplaanide tegemisega. Kõik 10 osalejat olid väsinud, aga rõõmsad!
Kakskeelset laagrit korraldasid: Anne-Ly Feršel, Veronika Plotnikova ja Elo Raspel, ning kokkuvõtte kirjutas ja fotod tegi : Anne-Ly Feršel.