2020 talgud Koigi rabas

VILSANDI NOORED LOODUSKAITSJAD KÄISID ABIS KOIGI RABA MATKARADU KORRASTAMAS

Idee sai alguse ühelt koosolekult, kus RMK külastuskorraldusosakonna Lääne – Eesti piirkonna külastusala juht Üllar Soonik pakkus välja, et rahvuspargi noored võiksid appi tulla Koigi matkaradu taastama. Viimati rekonstrueeriti Koigi rabas radu viisteis aastat tagasi ja selle aja jooksul on vana raja kate olematuks tambitud. Sellel aastal on radade külastatavus samuti kordades kasvanud ning seda enam on tekkinud vajadus rada korrastada.  Lepiti kokku talgute toimumise kuupäev ning päevakava. 
Rahvuspargi noored olid kohe nõus appi tulema ning 23. oktoobri hommikul asusime Koigi poole teele. Seal ootasid meid juba RMK töömesilased, kes andsid meile juhised, tööriistad ja töövahendid. Ilm oli veidi vihmane, kuid see ei heidutanud kedagi. Alustati rajalõikudega, mille seisukord oli kõige kehvem, seejärel ülejäänud rajalõigud. Päev oli pikk ja tegus, samas ka lõbus. Samaaegselt rabas viibinud külastajad olid positiivselt meelestatud, et looduses viibimine tehakse veelgi mugavamaks ning olid väga tänulikud. Märgiti ka ära, et eriti positiivne on näha noori inimesi tegelemas looduses vabatahtliku tööga. 
Jõuti ilusasti ära teha see, mis plaani oli võetud ning Koigi raba rajad on taas külastajatele mugavamaks ning paremaks muudetud. Aitäh kõigile osalejatele!

 

talgud Koigis
Koostaja: Mahe Metsalu, KHO