2018 kevadseminar

Vilsandi rahvuspargi noore looduskaitsja kevadseminar toimus 25.-26. aprillil 2017, kus osales 16 noort looduskaitsjat. Kõik noored olid varasemalt osalenud seminaridel või kursustel.

25. aprill 2018

Esimese päeva hommikul kogunesime Keskkonnaameti Kuressaare kontorisse. Seekord olid teemadeks ilmavaatluse ja ilmaprognoos. Külas olid Riigi Ilmateenistusest Külli Loodla, Taimi Paljak ja Ene Tillmann. Tutvusime põnevate mõõtmisvahenditega ning saime teada rohkem ilmateenistuse vaatlusvõrgust, Saaremaal asuvatest ilmajaamadest, lisaks seda,  mida mõõdetakse/vaadeldakse ilma puhul, mis saab mõõdetud andmetest. Taimi Paljak andis hea ülevaate ilmaprognoosimisest ehk kuidas ja millest valmib ilmaprognoos ning kui täpne see on. Ene Tillmann tutvustas erinevaid pilve tüüpe ning andis ka mõned näpunäiteid, kuidas ise pilvede järgi ennustada, millist ilma võib oodata lähipäevadel. Pärast lõunasööki asusime teele Kuressaare ilmajaama ning seejärel Roomassaare rannikujaama, kust tühjendati sademete anum. Noored said proovida ka lugeda ilmateadet ning Taimi Paljak rääkis lähemalt teletöö võludest ja valudest ning apsakatest. Samuti toimus täpsemate ilmaennustajate autasustamine. Nimelt oli noortel võimalus 2 nädalat ette ennustada, milline ilm on jätkuseminari ajal.Õhtu lõpetas avalik metsiseõhtu Arne Aderiga, kes andis põhjaliku ülevaate selle aastasest linnust. Kohal oli ka mitmeid kohalikke loodushuvilisi ning tekkis põnev arutelu. Seejärel sõitsime ööbima Viidumäe looduskeskusesse. Õhtu sisustasid põnevad mängud ja jutuajamised.

Kevadseminaril osalejad enda ehitatud pesakastidega. Foto: Maris Sepp

26. aprill 2018

Teisel päeval tuli meile külla ornitoloog Rein Nellis, kes andis ülevaate erinevate linnuliikide pesakastide vajadusest. Ta rääkis täpsemalt, millega tuleb arvestada pesakasti ehitamisel ning samuti paigaldamisel. Pärast seda said kõik noored ehitada pesakaste, millest osad paigaldasime Viidumäe looduskaitseala majandusmetsa. Mõned noored soovisid pesakastid aga võtta koju kaasa, et neid oma koduhoovi või metsaserva üles seada. Päev oli sisukas ning täis kopsimist, saagimist ning ronimist.

Rohkem fotosid saab vaadata SIIT.