Otepää looduskeskus

Otepää looduskeskus tegutseb endises Pühajärve metskonna majas Pühajärve lähistel. 2013. aasta septembris valmis keskuses püsinäitus Otepää kõrgustiku maastikest ja looduspargist. Otepää looduspargi sümboli väike-konnakotka juhatusel saab külastaja aimu Otepää pinnavormidest, maastike muutumise ajaloost, kaitseala elustikust, suulisest pärandist ja looduskaitsest. Lisaks näitusele on kohapeal võimalik vaadata slaidiprogrammi "Otepää 12 nägu" (autor Arne Ader, kestus 17 min, eesti ja inglise keeles).

Püsinäitus Otepää looduskeskuses. Foto: Elo Raspel

Näituse külastamine, slaidiprogramm ja õppeprogrammid on tasuta. Külastamise soovist andke teada tel 518 6747 (keskkonnahariduse spetsialist Margit Turb) või saatke e-kiri aadressile margit.turb@keskkonnaamet.ee, et leppida kokku külastusaeg.

Keskuses on tööruumid Keskkonnaameti töötajatele, õppeklass 15-le ning ööbimiskohad 20-le inimesele Keskkonnaameti ürituste läbiviimiseks. Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialistid viivad keskuses ja Otepää looduspargi radadel läbi tasuta õppeprogramme. Vaata ka looduskeskust tutvustavat videolõiku:

 

 

Näituse kontseptsioon ja teostus: KAOS Arhitektid OÜ

Tellija: Keskkonnaamet

Rahastaja: Euroopa Regionaalarengu Fond projekti "Keskkonnaameti looduskeskuste võrgustiku arendamine" raames