Külastusvõimalused

Vooremaa vahelduv maastik sobib hästi rattamatkaks, kui matkaja ei pelga kruusateid ja mäkketõuse. Maastikukaitsealal on mitmed ettevalmistatud õpperajad ja puhkekohad.

  • Elistvere õpperada („Linnutee“) asub Elistvere mõisapargis, raja pikkus  on kokku 2 km, lõpus asub vaatetorn. Laudtee on läbitav ka ratastooli ja lapsevankriga. Õpperada algab Elistvere loomapargi ilveste aediku juurest ja viib läbi lodumetsa Elistvere järveni, rajal tutvustavad metsa ja järve elustikku infotahvlid. Eraldi rajalõik on kobraste elu tutvustamiseks.
  • Luua arboreetum asub Luua-Nava tee ääres. Arboreetumi juures parklas asub ka puhkekoht (lauad-toolid, käimla) ja infotahvlid, samast algab ja lõppeb 5 km pikkune metsanduslik õpperada.

 

  • Raigastvere vaatetorn 18 m kõrgune metalltorn Raigastvere voorel on hea vaatega voorte-põldude-järvede viirulisele maastikule. Torni juures on parkla, lõkkekoht, käimla ja  telkimisvõimalus.

 

  • Elistvere lõkkekoht asub Elistvere loomapargi kõrval mõisapargis, olemas on lõkkealused, lauad-pingid, varjualune, käimla. Lubatud ka telkimine.

 

  • Avalikud ujumiskohad on ettevalmistatud Pikkjärve ja Prossa järve ääres ning Saadjärve ääres Voldi (Tabivere), Kalda (Äksi) ja Kukulinna rannas.

Külastajaid ootavad ka muuseumid ja teemapargid, mille kohta leiab infot teenusepakkujate alt. 

Saadjärvel saab Äksis nautida nii rannamõnusid ka parvereisi. Foto: Jääaja Keskus