Külastajale

Peipsiveere looduskaitseala loomise peamine eesmärk on hoida siinset maastikku ja liike ning neid ka taastada ja tutvustada. Maismaal on siinse looduse tutvustamiseks rajatud Emajõe õpperada (3 km). See algab Emajõe-Suursoo keskuse juurest, teeb tiiru jõeäärsel lammil, vanal tarnamättalisel sooheinamaal ning läbib sookaasikut ja vana taliteed. Õpperada on osaliselt kaetud laudteega. Arvestama peaks, et jõeäärne rada on suurvee mõjualas ja seetõttu üleujutuste korral raskesti läbitav või läbimatu. 

Kaitseala oluliseks osaks on veeteed. Sõites mööda Emajõge Peipsi poole, on külastajatel ettevalmistatud mitu puhkekohta. Lõket teha on lubatud viies kala nimega lõkkekohas, lisaks on 2 varjualusega puhkekohta: Koosa ja Otisaare. Täpsem info Loodusega koos veebilehel. 

Emajõe-Suursoo Keskus, mis ehitati kunagise Kantsi kõrtsi varemetele, avati 2004 aastal kaitseala keskusena. Praegu haldab seda Luunja vald. Külastajatele on põneva ajaloo ja loodust tutvustava sisuga keskus avatud P kl 12- 16. Keskuse loodushariduslikke tegevustega tutvu keskkonnahariduse veebilehel.  

Emajõe-Suursoo keskuse külastamiseks muul ajal või ruumide rentimiseks võtke ühendust: Tiia Evert, tel +372 55 521 712,
e-post: kantsi@luunja.ee.

Foto: Aimar Rakko