2022 talveseminar

Soomaa noored pidasid aasta viimast kokkusaamist pidulikult koos rahvuspargi 29. sünnipäeva tähistamisega 11. detsembril. 

Keskpäevaks kogunesid noored rahvuspargi külastuskeskusesse Kõrtsi-Tõramaal. Üheskoos sinna kogunenud külalistega seati saal pidustusteks valmis ja kaeti laud.

Soe söök, Soomaa moodi ühepajatoit, valmis ühise tegemise käigus Käära talu perenaise Aino Saarla juhendamisel.

Kui söögid laual ja kõik külalised kohal, asuti ühise pika laua taha sööma ja lugusid vestma.
Kui kõhud täis, oli aeg vaadata filmi „Suur soo“. Remek Meele film räägib 30 aasta eest Emajõe-Suursoosse elama asunud Vello Vainurast ja tema aastaringsetest tegemistest. Filmivaatamisele järgnes vestlusring filmi autori Remek Meele endaga.

Enne pidulikku jõhvikatordi söömist, mis on saanud juba Soomaa sünnipäevade traditsiooniliseks tordiks, toimus Soomaa teemaline viktoriin. Selle küsimused oli ette valmistanud jällegi Aino Saarla. Küsimusi oli nii kultuuri kui looduse vallast. Näiteks küsiti Soomaal elava kaljukotkapaari emas- ja isaslinnu nime, kui mitu samblikuliiki on leitud Kuuraniidu metsast ja millal paigutati Riisale Halliste jõele veemõõdujaam.
Sel korral viktoriinis parimat meeskonda ei selgunud vaid vastused selgitati välja ühise arutelu käigus ning võitjaks said need, kes ise kõige enam uusi teadmisi kogusid.

Noorte kokkusaamise ja Soomaa sünnipäeva lõpetas ühine jõhvikatordi söömine, mille oli ka sel korral valmistanud Maigi Jõesuust.


Soomaa sünnipäeva tort_Sandra Urvak
Soomaa sünnipäeva tort. Foto: Sandra Urvak


Aitäh kultuuripärandi spetsialist Sandrale, kellega koostöös üritus toimuma sai. 


Kokkuvõtte tegi Krista Kingumets