Rahvusparkide turismiettevõtjad said kestliku loodusturismi tunnustuse

Autor:

Kalle Kõllamaa

Rahvusvahelisel märgalade päeval, 2. veebruaril, said kestliku loodusturismi rahvusvahelise tunnustuse kümme Matsalu, Soomaa ja Lahemaa rahvusparkide turismiettevõtjat. Ühtlasi on tegemist esimeste ettevõtjatega Baltimaades, kellele sedalaadi tunnustus on omistatud. 

Sertifikaadi välja teenimiseks Euroopa Kaitsealade Liidult (EUROPARC Federation) tuli ettevõtjatel teha suur töö nii paberil, peas kui südames, et lahti mõtestada oma tegevus ning suhe looduse ja loodushoiuga. 
 

Kestliku turismi sertifikaat
Tunnistus Kodade OÜ näitel. Foto: Nele Sõber

 

Tunnustuse said OÜ Kodade, MTÜ Lahemaa Ökoturism, Metsamõisa Loodus OÜ (Puhta vee teemapark ja Ubari Loodustarkuse Keskus), MTÜ Alutaguse Matkaklubi, MTÜ Lobimuuseum (Lobi Muuseum), OÜ Matka-Rebane, Kuusikaru OÜ (Piesta Kuusikaru talu), MTÜ Tipu Looduskool, OÜ Soomaa Puhkeküla ja Viis aastaaega OÜ (soomaa.com). Kestlikku loodusturismi pakkudes aitavad need ettevõtjad tutvustada rahvusparkide loodusväärtusi nii, et see ühine rikkus säilib ka tulevastele põlvedele.

Tunnustuse andis üle Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra, kelle sõnul on Keskkonnaamet ka edaspidi valmis ettevõtjaid toetama kvaliteedimärgise taotlemisel. Uus võimalus selleks avaneb juba tänavu sügisel. Praegu on taotlemine avatud Matsalu, Soomaa ja Lahemaa rahvuspargiga seotud turismiettevõtjatele, kuna just need rahvuspargid on Euroopas tunnustatud kui kestliku turismi piirkonnad.

Inimesed seisavad kahes reas ja hoiavad tunnistusi käes.
Esimesed tunnistused Baltimaades. Foto: Nele Sõber