Sündmused

Laupäeval, 31. oktoobril kell 16.00 on Lahemaa rahvuspargi külastuskeskuse auditooriumis juba selle aasta teine võimalus osaleda loodusõhtul tuttpütist ja teistest püttidest. 

Olete oodatud Lahemaa rahvuspargi külastuskeskusesse Palmses.

Uudised

Keskkonnaamet kutsub kõiki häid inimesi 1. oktoobril kell 14.00-18.00 Palmsesse Lahemaa rahvuspargi külastuskeskusse. Toimub koostöökogu koosolek ja aruteluring "Lahemaa rahvuspark 50". Räägime 2020. aasta tegemistest ja kavandame ühiselt Lahemaa rahvuspargi juubeliaastat.

Keskkonnaamet korraldab 4.–7. augustini 2020 Vilsandi, Lahemaa, Alutaguse ja Karula rahvusparkides noore looduskaitsja kursuse Junior Ranger. Lisaks keskkonna- ja loodusteadlikkuse suurendamisele arendatakse kursustel noorte looduskaitsjate võrgustiku koostööd Eestis ja välismaal.

See aasta on meile kõigile teistsugune. Lahemaa rahvuspark tähistab oma 49. sünnipäeva 1. juunil suuremate pidustusteta. Loodame, et aasta pärast, 50 juubeli ajal, oleme õppinud COVIDiga toime tulema.

Eesti looduskaitse 110. sünnipäeva tähistamiseks valmisid sel kevadel andeka filmitegija Ants Tammiku käe all lühifilmid kõigist kuuest Eesti rahvuspargist. Keskkonnaamet kutsub filmidega Eesti loodusest osa saama nii eestlasi kui ka väliskülalisi.

24. mail tähistatakse üleeuroopalist kaitsealade päeva. Eesti kaitsealadel toimuvad sel päeval mitmed matkad ja programmid. Juhendajaiks on kaitsealadel tegevad giidid ning toitlustamise eest kannavad hoolt kohalikud toidutootjad.