2018 suvine kursus

 

 MATSALU NOORE LOODUSKAITSJA SUVINE KURSUS JUNIOR RANGER 2018

Matsalu noore looduskaitsja kursus toimus 26.-28. juunil Lääneranna vallas Algallika Külalistemajas. Kokku osales kursusel  14 noort nii Läänemaalt kui Pärnumaalt.

26. juuni. Ornitoloog Aarne Tuule rääkis, kuidas on võimalik teha seiret tänapäevaste vahenditega tutvustades eelkõige just drooni kasutamise võimalusi ja kuidas on see lihtsustanud lindude seire tööd. Samuti tutvustas ta rajakaamerate tööd. Peale lõunat said osalejad endale meisterdada taaskasutatavatest vahenditest nagi ja hiljem valmis ka laagrilipp. Õhtul aidati zooloog Uudo Timmil paigaldada pisiimetajate lõkse.

27. juuni. Varahommikul toimus lindude vaatlus, mida ilmestas kohtumised mitmete käpalistega. Jätkus pisiimetajate töötuba – kontrolliti lõkse ja viidi läbi erinevad vaatlused lõksu saakidega. Annelie Ehlvest tutvustas tigude ja karpide maailma:

  • kuidas kasutati limuseid inimeste poolt maailmas läbi ajaloo, kogu baasil (pärlid, pärlmutter, ehted, raha, kanga värvimine jne  karpide ja tigude kodade näidised);
  • tigude praktilised vaatlused ja katsed uurimisvahendite ning töölehtedega;
  • suuremate, tavalisemate  ja lihtsamate limuste määramine ning õppimine kaasavõtud õppekogu baasil;
  • teojaht ümbruskonnas ilma eriliste püügivahenditeta;
  • kokkuvõttev jooksu- ja täringumäng tigude teemal õues. 

Õhtul toimus fotojaht ja võeti mõõtu mitmetes eriskummalistes sportlikes mängudes.

28. juuni. Kolmas päev veedeti Varbla piirkonnas mere ääres, kus vabatahtlikud päästjad viisid läbi mereohutusteemalise praktilise töötoa (kuidas aidata merehädalist, millised on esmaabi võtted jne). Lisaks said osalejad proovida uut veematkamise võimalust – aerusurfi.

 Karpe määramas. Foto: Nele Sõber