Noore looduskaitsja kursused Eestimaa rahvusparkides
Noored looduskaitsjad Mohni saarel
Krista Kingumets

Keskkonnaamet korraldab 4.–7. augustini 2020 Vilsandi, Lahemaa, Alutaguse ja Karula rahvusparkides noore looduskaitsja kursuse Junior Ranger. Lisaks keskkonna- ja loodusteadlikkuse suurendamisele arendatakse kursustel noorte looduskaitsjate võrgustiku koostööd Eestis ja välismaal.
Sel aastal korraldab Keskkonnaamet esimest korda eri rahvusparkide noorte ühiseid ettevõtmisi. Matsalu noored sõidavad külla Vilsandile ning Soomaa noored Lahemaale.

Kursustel osalevad kokku 112 rahvusparkide lähipiirkondade loodushuvilist noort 6.–12. klassidest. Noored on programmi valitud õpetajate suunamiste, kursustel varem osalenute soovituste ja noorte endi sooviavalduste alusel.

Nelja päeva jooksul õpivad noored loodusretkedel tundma piirkonnale omaseid taime- ja loomaliike. Samuti tehakse talgute korras looduskaitselisi töid ja tegeletakse loominguga. Et mõista, kuidas on looduskeskkond inimeste elutegevust piirkonnas mõjutanud, tutvutakse ka piirkonna kultuuriväärtustega. Muu hulgas õpivad kursustel osalejad looduses hakkama saamist ja esmaabi andmist.

Loe lisaks!

Korralduslik lisateave:
Karula rahvuspark: Helen Kivisild, helen.kivisild@keskkonnaamet.ee, 525 1552
Lahemaa rahvuspark: Krista Kingumets, krista.kingumets@keskkonnaamet.ee, 5562 4391
Vilsandi rahvuspark: Mahe Metsalu, mahe.metsalu@keskkonnaamet.ee, 5304 7882
Alutaguse rahvuspark: Anne-Ly Feršel, anne-ly.fresel@keskkonnaamet.ee, 5332 8287