Eesti noored looduskaitsjad osalesid Junior Ranger rahvusvahelises laagris

Autor:

Kalle Kõllamaa
Euroopa noored looduskaitsjad Junior Ranger Taani laagris
Jessica Micklem-Kolenic

Euroopa rahvusparkide noored looduskaitsjad kohtusid 7.-14. juulini Europarc Junior Ranger rahvusvahelises laagris Põhja-Taanis Frederikshavni lähedal.

Rahvusvahelises laagris osales kokku 30 noort looduskaitsjat koos juhendajatega 17 erinevalt kaitsealalt 11 Euroopa riigist.

Eesti rahvusparkide noori esindasid Hans Portsmuth Matsalust ja Mathew Trenholm Alutaguselt. Mentorina osales Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna spetsialist Kalle Kõllamaa.

Hans ja Mathew oma rahvusparke tutvustamas

Hans Portsmuth ja Mathew Trenholm oma rahvusparke tutvustamas. Foto: Kalle Kõllamaa

Ühiste laagripäevade käigus tutvuti kohaliku looduse eripärade ja kaitsealadega, külastati Taani põhjapoolseimat mandritippu Skagenis ja Põhja-Euroopa ühte suurimat lahtist liivaluidet Rabjerg Mile. Samuti tutvuti Põhjamere elustikuga Hirtshalsi liigirikkas okeanaariumis. Tehti ka looduskaitselist ühistööd - aidati võidelda võõrliigi kurdlehise kibuvitsa (Rosa rugosa) laialdase levikuga liivaluidetel, seda sealt välja kaevates.

Skageni põhjatipu vaade

Matkamas Taani põhjapoolseimas tipus Skageni lähistel. Foto: Kalle Kõllamaa

Noored tutvustasid üksteisele oma rahvusparkide loodust ja oma sealseid tegevusi. Rannikumaastikul joonistati Land Art stiilis ja Egholmi saarel tehti improviseeritud teatrit.  Lisaks matkati loodusradadel ning sõideti kohalikul jõel kanuude ja SUP-lauaga.  

Noored improteatrit tegemas

Junior Ranger noored improteatrit tegemas. Foto: Kalle Kõllamaa

Oli väga põnev ja arendav looduslaager, mille käigus õppisid noored nii uusi loodusteadmisi kui leidsid endale uusi sõpru teistest rahvusparkidest.

Noore looduskaitsja ehk Junior Rangeri kursuste eesmärgiks on suurendada noorte keskkonna- ja loodusteadlikkust ning luua ja arendada noorte koostöövõrgustikku rahvusparkide ja teiste kaitsealade ümber. Loe lisa Keskkonnaameti kodulehelt.