Kodukohvikute päev "Soomaalasele külla"

Autor:

Krista Kingumets
Kohvikutepäev Tipu külas
Sandra Urvak
Märksõnad

Pühapäeval, 3. juulil kell 11 avavad viis Soomaa kodu ja kogukonda külalistele oma väravad, et pakkuda kohalikke maitseid, tutvustada kultuuripärandit ning piirkonna elulaadi.


Kohvikutepäeva, mida saab nimetada ka Soomaa elulaadipäevaks, korraldatakse seekord juba viiendat aastat. Säärase elulaadipäeva raames avavad soomaalased oma koduõued ja kutsuvad külla, pakuvad head ja paremat ning kostitavad muhedate lugude ja tegemistega. See on ainulaadne võimalus osa saada selle harva asustusega piirkonna kogukonna tegemistest.

Kohvikud on avatud järgmistes paikades: 

  • Avatud on legendaarne Käära talu kohvik Sandra külas, kus kohvikulisi kostitatakse maitsvate ja traditsiooniliste Soomaa roogadega, aga ka muu maitsvaga. Tegevusi jagub nii väikestele kui ka suurtele.
  • Sillaotsa talu kohvikut Riisa külas peab külakogukond ühiselt, sealgi ootab külastajaid rikkalik menüü ning sulnis olemine Halliste jõe kaldal. Kohvikupidamisega teenitud tuluga edendatakse Riisa külaelu.
  • Tipu looduskoolis saab kogeda põnevaid maitseelamusi, meisterdada Soomaa meisterduskoja eestvedamisel ja teha tutvust koduloomadega. 
  • Soomaa Puhkeküla ehk endine Riisa Rantšo avab oma uksed, et pakkuda soolaseid ja magusaid ampse. On võimalik sõita paadi, kanuu või hoopis suplauaga, ujuda, käia saunas ja kümblustünnis.  
  • Seekord on kohvik avatud ka Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses Kõrtsi-Tõramaal, kus Pitsafesti kohvik kostitab puuahjupitsade ja kookidega.

Külastaja leiab kohvikud üles teeotstesse paigutatud viitade järgi! 

Kohvikutepäev kulmineerub Tipu looduskooli õuel kell 17 mil botaanik ja ökoloog Anneli Palo kõneleb teemal „Kuidas mäletab mets?“ pärast mida musitseerib mitmekülgne ja mõtestatud looja Argo Vals.
Pilet õhtusele programmile maksab 5.- eurot. Pileteid saab soetada kas kohapealt või ette osta Tipu Looduskooli kodulehelt (tipulooduskool.ee)

Kodukohvikud on avatud kell 11-16 ning tasuda saab vaid sularahas.

Soomaa elulaadi- ehk kohvikutepäevale aitavad kaasa Soomaa kogukond, MTÜ Tipu Looduskool, Rohelise Jõemaa Koostöökogu, Põhja-Sakala vald ning Keskkonnaamet.


Lisateave:
Sandra Urvak
Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist Soomaa rahvuspargis
sandra.urvak@keskkonnaamet.ee
552 7726