Alutaguse rahvuspargi militaarpärandi päevad
Märksõnad

 

Keskkonnaamet, Vaivara Sinimägede Muuseum, Iisaku Kihelkonna Muuseum,  MTÜ Sõja-ajalooline Klubi "Otsing", MTÜ "Eesti Sõjaajaloo Pärand" ja Eesti ICOMOS kutsuvad Teid  1. ja 2. juulil toimuvatele Alutaguse rahvuspargi militaarpärandi päevadele. 

Kolmapäeval, 1. juulil toimub pärandiekspertide väljasõit ja aruteluring. Teemaks on Alutaguse rahvuspargi kandis leitud raskerelvastus ja militaarleidude lood. Teeme välitöid ja mõtiskleme Sinimägede muuseumis Alutaguse kandi militaarpärandi saatusest ja staatusest. Laiemale avalikkusele suunatud aruteluring Sinimägede muuseumis leiab aset kell 15.00-18.00 Osa võtavad Igor Sedunov, Ain Tähiste, Ivika Maidre, Robert Treufeldt, Ave Paulus jt. Väliseminari filmitakse ning sellest tehakse kokkuvõttev veebikajastus.

Neljapäeval, 2. juulil toimub avalik kõigile huvilistele suunatud väliseminar Alutaguse militaarpärandi paikades. Algus kell 10 Iisaku muuseumis, lõpp orienteeruvalt kell 16. Väliseminari viivad läbi Ain Tähiste ja Anne Nurgamaa. Sissejuhatavatele loengutele järgneb ekskursioon Alutaguse rahvuspargi piirkonnas: Iisaku hauatähised ja mälestusmärgid Alutaguse vabadusvõitlejatele, II MS ohvrite mälestusmärgid, Vasknarva linnus, II MS aegse Punaarmee partisanide maaletuleku koht Katasel, 1941.a suvesõja episoodid Alutagusel, Kurtna laagri asukoht, kaitseliinid, militaarobjektid Agusalus ja Permiskülas, muud põnevat. 

Palume võtta kaasa oma toidukott, kuna lõuna ajal teeme improviseeritud pikniku. COVID-19 olukorra tõttu palume võimalusel kasutada oma transporti. 2. juuli ekskursioonibuss Jõhvist 9.15 ja Iisakult seminari ajal.  

Üritused on tasuta. Osalejate arv on piiratud. Üritustele on vajalik eelnev registreerimine, kuni 29.06 või kohtade täitumiseni. Registreerimislingi leiate siit

FB sündmus https://www.facebook.com/events/591720595059537/


Anne Nurgamaa, Iisaku muuseum
tel 56643602
Ave Paulus, Keskkonnaamet

 

Sõjaajaloo klubi "Otsing" Alutaguse metsades. Foto: Toomas Tuul 2020. 

Tuul

 

MittII maailmasõja aegse trofeetanki T34-76 väljatõmbamine Kurtna järvest 14.09.2000. Foto: Meelis Mitt 2000