Soomaa kodukohvikute päev "Soomaalasele külla"

Autor:

Maigi Säinas

Lisainfo

Sandra Urvak
5527726

Sel aastal toimub juba traditsiooniks saanud Soomaa kodukohvikute päev pühapäeval 9. juulil, mil kell 11 avatakse taas kolm omanäolist õuekohvikut. Soomaa kohvikutepäeva võib pidada ka elulaadipäevaks, sest vaid kord aastas avatakse oma koduvärvad Soomaa elulaadi, kultuuripärandi ja kohalike maitsete tutvustamiseks. 


Käesoleval aastal tähistab Soomaa rahvuspark oma kolmekümnendat sünnipäeva, kodukohvikute päev toimub aga juba kuuendat korda! Seekord on avatud kolm kohvikut ning päev tipneb meeleoluka loengu ja kontserdiga, mis algab kell 17 Tipu koolimaja õuel. 

Kohvikud on avatud järgmistes paikades: 

  • Käära talu kohvik Sandra külas, lustaka nimega "Parmuparadiis" on kujunenud juba legendaarseks. Sinna tullakse lähemalt ja kaugemalt. Kohvikus toimetab pererahvas koos kogukonnaga ning külalisi kostitatakse väga maitsvate ja traditsiooniliste Soomaa roogadega, aga ka muu hõrgutavaga. Tegevusi jagub nii väikestele kui ka suurtele, kaasa saab osta kohalikke saadusi, sõita paadiga, püüda kala jne.
  • Tipu looduskoolis saab kogeda põnevaid ja hõrku maitseelamusi, Soomaa meisterduskoja eestvedamisel saab punuda heinast riputavaid kaunistusi. Töötuba on avatud kell 12-15, osalemine maksab 1.- euro (materjali hind) ning tegevus on jõukohane ka lastele. Tipul saab tutvust teha ka erinevate koduloomadega.
  • Kohvik Soomaa rahvuspargi külastuskeskuses Kõrtsi-Tõramaal, kus Pitsafesti kohvik kostitab puuahjupitsade, smuutide ja jäätisekokteilidega.

Külastaja leiab kohvikud üles teeotstesse paigutatud viitade järgi! 

Kohvikutepäev kulmineerub Tipu looduskooli õuel kell 17 mil loomaökoloog ja Tartu Ülikooli kaasprofessor Tuul Sepp kõneleb vee-elupaikadest, sellest kuidas inimene neid mõjutanud on ning millise jälje see omakorda loomadele jätab. Pärast kõnelusi musitseerib lummav jazzlaulja Helin-Mari Arder, teda saadab kitarril Teet Raik. 

Pilet õhtusele programmile maksab 5.- eurot, toetajapilet 10 eurot (5 eurot sellest Tipu koolimaja remondiks). Tasumine sularahas.
Kodukohvikud on avatud kell 11-16 ning tasuda saab vaid sularahas.

Soomaa elulaadi- ehk kohvikutepäevale aitavad kaasa Soomaa kogukond, MTÜ Tipu Looduskool, Põhja-Sakala vald ning Keskkonnaamet.

Soomaa kodukohvikute päev "Soomaalastele külla"


 

Märksõnad