Metsalaulupidu "Iseolemine" Soomaal
Metsalaulupidu
Sandra Urvak
Hüpassaare õpperada
58.530690465356, 25.271692872047

Lisainfo

Indrek Vainu
+372 55911723

58.530690465356, 25.271692872047

Kolmas Metsalaulupidu - Iseolemine toimub 4. juulil, algusega 15:00 Soomaa rahvuspargis, Hüpassaare matkaraja rabasaarel.


Taaskord on aeg kokku tulla ja laulda oma maa ja metsade eest, tuletada meelde, et oleme metsarahvas, kelle juured on sügaval metsikus looduses, kelle iseolemine ulatub iidsetesse aegadesse. Aastatuhandeid oleme elanud siinsete metsade ja vete vahel, kõnelenud seda keelt, laulnud omi laule, hoidnud oma pärimust ja maad.
Meie keelt ja maad pole suutnud võtta ükski võõras vägi, aga teadke, et kes unustab oma laulud ja lood, unustab ka iseenda, kaotab oma maa ja rahva. Meie iseolemine on meie endi teha ja hoida, ainult meie saame laulda omi laule ja jutustada neid lugusid. Metsalaulupeol saab laulda täiel rinnal, kõrgelt kõnelda ja vaikselt kuulata.
Selle maa laul tõuseb veelinnuna taevasse, kaikutes vete servalt otsatu laane lõputusse, kus meie olemine on iseolemine, mis kantud esivanemate tarkustest.
   

Kaasa jook, suupisted, tekk istumise alla, selga ilmastikule vastavad riided (erinevate ennustuste järgi tuleb 20-25 kraadi, õrn tuul, päikesepaiste ja veidi pilvi). 

Metsalaulupeole REGISTREERIMINE.

PILETIINFO
Pileti saab osta kohapealt, sularahas: Pilet: 10€, õpilased ja pensionärid 5€, perepilet 25€ (2 täiskasvanut ja kõik lapsed).
Toetajapilet - nii palju või vähe, kui kellelgi on võimalik maksta - mõne jaoks on 100€ väike raha ja mõnele teisele 1€ suur summa.

TRANSPORT
Auto - mugavaim on tulla autoga sest Hüpassaarele lähim peatus on Kootsi bussipeatus, kuid sinna käib buss väga harva. Eriti tore oleks, kui saate oma autoga teistele küüti pakkuda ja mõne laulupeolise seltsiks kaasa võtta. Parkimine toimub Hüpassaare matkaraja parklas. Autod tuleb parkida, nii et keegi "lukku" ei jääks ja igaksjuhuks tasub oma telefoni number autoaknale nähtavale jätta. 
Rong - võimalik on tulla rongiga Olustverele ja sealt nt rattaga Hüpassaarde (~20km) või korraldame rongiga tulijatele transpordi jaama vastu (selleks palun eelnevalt mulle teada anda). Tallinn - Viljandi rong väljub 7:38 ja 11:06, sõidab Olustverre 2 tundi. 
Buss - Tallinnast ja Pärnust saab bussiga Vändrasse. Vändrast saab varahommikul Kootsi. Suure-Jaanist tuleb ka buss Kootsi bussipeatusesse, aga alles peale lõunat, nii et Suure-Jaanist päris alguseks bussiga tulles kohale ei jõua.  Kes plaanib tulla bussiga, palun anda mulle sellest teada, et saaksime Vändrasse v Suure-Jaani autodega vastu tulla. 


Lõpetuseks, kel soovi peale Metsalaulupidu edasi seigelda, ööseks Soomaa metsadesse jääda ja päikesetõusuni laulda, siis andku sellest varakult teada. 

Lisainformatsioon: Indrek Vainu, tel: +372 55911723, e-post: indrek@vainu.ee
http://metsalaulupidu.ee/  


 

Märksõnad