Looduskaitsekuu Keskkonnaameti matkad

Autor:

Helen Kivisild vana
Looduskaitsekuu matkad

Lisainfo

Helen Kivisild
+37256919805

Tänavuse looduskaitsekuu tunnusmõte on “looduskultuur ühendab”. Keskkonnaameti matkadel 22. ja 23. mail oodatakse huvilisi rahvusparkidesse ja Lääne-Eesti saarte biosfääri programmialale Hiiumaale. Kõikidele matkadele on vajalik eelnevalt registreeruda, sest kohtade arv on piiratud ning järgida tuleb COVID-19 piirangutest tulenevaid reegleid.  

Matsalu rahvuspark
 

23. mai – Matk Salevere Salumäel. Matk on sobiv peredele. Koguneme kell 11.00 Salumäe matkaraja parklas, tagasi kell 13.00. Matkame mööda sissekäidud matkarada Salevere Salumäel Silmaallika juurde. Kuulame kohalikke lugusid, linnulaulu ja naudime kevadist loodust. Lõpetuseks tutvume Salumäe Loovkoja tegemistega. Matka pikkus ca 2 km. Matkajuht Andrus Kärvet.
Kirjapanek ja info: Kalle Kõllamaa, kalle.kollamaa@keskkonnaamet.ee, 504 7219.

Soomaa rahvuspark
 

23. mai – Tunnetusretk Kuuraniidul. Matkame Kuuraniidu metsas ja arutame, kuidas loodus aitab meil hakkama saada, märgata rohkem ja muretseda vähem. Matk sobib täiskasvanutele, ka väiksemad terviserikked pole takistuseks kui jaksad jalutada. Matk ei sobi lastele. Koguneme kell 11.00 Kuuraniidu õpperaja parklas, tagasi orienteeruvalt kell 13.00. Matkajuht Kaspar Leppik.

23. mai – Soomaa elustiili ja meisterdusretk Tõramaa külas. Riietus, puude istutamine koduõue kujundamisel, puidu kasutuses majapidamises (haavapuu ehituses, lootsiku kultuuris ja loomade toidus ning rahvameditsiinis). Maalaste mängud ja pillide meisterdamine. Matk sobib lastega peredele. Jalga matkasaabas või kummik, selga ilmastikule vastav riidetus (võimalusel hele, mis peletab putukaid). Kaasa taskunuga või töönuga pillide meisterdamiseks. Koguneme kell 12.00 Soomaa külastuskeskuse parklas, Kõrtsi-Tõramaal, tagasi orineteeruvalt kell 15.00. Matkajuht Edu Kuill.

Soomaa matkadele kirjapanek ja info: Krista Kingumets, krista.kingumets@keskkonnaamet.ee, 5562 4391.

Vilsandi rahvuspark

23. mai – Linnulauluhommik imelisel Soeginina pangal, tutvume erinevate linnuliikidega. Arutleme, kuidas linnulaulude jäljendused on jõudnud meie rahvalauludesse ja kuidas vanal ajal lindude tegutsemise järgi ilma ennustati. Võimalusel kaasa binokkel.
Koguneme kell 7.00 Soeginina pangal. Kestus 2 tundi. Matkajuht Martin Vesberg. 

23. mai – Matkame Tagamõisa poolsaare pärandmaastikel. Võrdleme käsitsi loodud poollooduslikke kooslusi ning masinatega tehtuid.
Koguneme kell 10.00 Tagamõisa puisniidul, edasi sõidame Kõruse külla, lõpetame kell 13.00.
Matkajuht Tiina Ojala.

23. mai – Tutvume Saaremaa vanima tuulikuga, kui on tuult jahvatame ka jahu. Retk endise Kõruse rannakaitsepatarei aladele. Kogunemine kell 12 Kõruse külas Kivestu tuuliku juures, tagasi kell 15.00. Matkajuht Jaanus Tahk.

Vilsandi matkadele kirjapanek ja info: Mahe Metsalu, mahe.metsalu@keskkonnaamet.ee, 5304 7882.

23. mai – Tutvume Saaremaa vanima tuulikuga, kui on tuult jahvatame ka jahu. Retk endise Kõruse rannakaitsepatarei aladele. Kogunemine kell 12 Kõruse külas Kivestu tuuliku juures, tagasi kell 15.00. Matkajuht Jaanus Tahk.

Vilsandi matkadele kirjapanek ja info: Mahe Metsalu, mahe.metsalu@keskkonnaamet.ee, 5304 7882.