Otepääl on tulemas esimene noore looduskaitsja laager

Oled 1018-aastane ning tahaksid loodusest rohkem teada ja selle heaks käed külge panna? Tule osale Otepää noore looduskaitsja programmis!

Otepääl saab alguse noore looduskaitsja Junior Ranger programm, millest on osalema oodatud noored alates 10-st eluaastast. Esimene kokkusaamine on ühepäevase laagrina teisipäeval, 26. oktoobril algusega kell 10.30 Otepää looduskeskuses (Kolga tee 28).

noormees vaatamas käes olevat konna, kõrval ürituse nimetus ja kuupäev ning logod

Päevakava

10.30 – 12.30 Sissejuhatus. Saame üksteisega lähemalt tuttavaks. Tutvume Euroopa kaitsealade Junior Ranger programmi ja Otepää looduspargiga. (Otepää looduskeskus, Kolga tee 28, Otepää)

12.45 – 13.30 Lõuna Madsa spordikeskuses

13.30 – 17.30 Matk koos ülesannetega Otepää looduspargi maastikel

17.30 – 18.00 Õhtusöök Kappermäe seltsimajas

18.30 – 20.30 Loodusfilmiõhtu Pedajamäe küla eestvedamisel Kappermäe seltsimajas (Lokumärdi, Tõutsi küla)

Osalejatele on tagatud toitlustus. Vajalik varustus: õpilaspilet, pealamp, termospudel või muu joogipudel (et saaks retkele teed või vett kaasa võtta), müts, kindad, matkajalanõud, ilmastikule vastavad riided, vahetusriided, väike seljakott (matka tarbeks), märkmik ja kirjutusvahend; võimalusel laetud akuga telefon; vajadusel ravimid; soovi korral fotoaparaat ja sisejalanõud. 

Tasuta. Küll aga peab osaleja ise organiseerima transpordi alguspaika ning lõppkohast tagasi koju.

Anna osalussoovist teada margit.turb@keskkonnaamet.ee, tel 518 6747 (Margit Turb).

Korraldaja: Keskkonnaamet koostöös Pühajärve Põhikooliga

P.S. Osalejad peavad arvestama ürituse jäädvustamiseks nende pildistamise/filmimisega (mitteärilised eesmärgid). Juhul, kui osaleja ei ole sellega 

Noore looduskaitsja programm on loodud selleks, et suurendada noorte keskkonna- ja loodusteadlikkust, luua ja arendada noorte koostöövõrgustikku kaitsealadel. Osalema oodatakse loodushuvilisi noori, kel on side vastava kaitsealaga. Eestis koordineerib noore looduskaitsja programmi tegevusi Keskkonnaamet koostöös teadus- ja riigiasutuste ning kohaliku kogukonnaga. Üle-euroopaliselt koordineerib programmi Euroopa kaitsealade liit. Loe lähemalt noore looduskaitsja alamlehelt.