Ettevõtjad, kel õigus kasutada Karula rahvuspargi logo

Autor:

Helen Kivisild

Karula rahvuspargis on tegusad kohalikud ettevõtjad, kes kasvatavad veiseid, lambaid, pärandtaimi, peavad mesilasi, korraldavad matku, pakuvad ööbimise võimalust ning palju muud. Tutvustame neist kolme, kellele on antud õigus kasutada Karula rahvuspargi logo:

Värtemäe talu usinad mesilased lendavad tuhandetel õitel, tolmeldavad taimi ja valmistavad mett. Värtemäe talu värske mesi on müügil Karula rahvuspargi külastuskeskuses. Talus saab eelneval kokkuleppel tutvuda mesinduse ajalooga – näha tarupedajat, erinevaid tarusid, meevurre ja mesilaste peletamise vahendeid ning kuulata mesinik Mati Urbaniku toredaid lugusid elust Karulas. Värtemäe talu kohta leiab rohkem infot nende Facebooki lehelt.

Hallimäe Lihakarn ehk Maarjalepp OÜ on kohapeal tuntud kui Hallimäe talu, kelle lambad kasvavad Karula rahvuspargi pärandniitudel. Nende tooted tulevad puhtast loodusest ja aitavad sealjuures hoida ning hooldada kauneid pärandmaastikke. Neilt saab osta lambaliha ning kui küsida, jagab peremees Mats Meriste ka head nõu lambaliha valmistamiseks grillil või ahjus. Maarlajepp OÜ kohta leiab rohkem infot nende kodulehelt. Soovitused, kuidas grillida lambaliha, leiab kodulehelt.

Karula matkad OÜ retkejuht Paula Solvakuga on tore avastada Karula rahvusparki. Erineva pikkuse ja raskusastmega matkadel saab rohkem teada nii Karula loodusest kui kultuuripärandist. Võimalus on tellida ka kuumaksköetud sauna ja rentida kanuud. Karula matkad OÜ kohta leiab rohkem infot nende Facebooki lehelt.