Elurikkad retked väärt elupaikadesse Karula rahvuspargis

Autor:

Helen Kivisild vana

10. juulil, laupäeval Karula rahvuspargis. 
Avatud talu- ja metsaateljeed, paigamaagilised retked ja lood ning vestlusõhtu lõkke ääres.
Osalemiseks pane kirja Lilian.Freiberg@keskkonnaamet.ee või tel 5172646. Päeva korraldab Keskkonnaamet.

Täpsem kava:

Hommikul kell 9 ootame teid loodusfotograaf Janek Joabi metsaateljeesse. Vaata kuhu tahad, pildid on igal pool. Ilma Janekita lihtsalt kõike ei oskaks märgata. Janek Joabi võib pidada Karula looduse ja maastiku ihufotograafiks. Janek teab tema tujusid ja peidetud kumerusi ning millise valguse käes Karula olemus kõige paremini välja tuleb. Tule vaatama. Kokkusaamine Ähijärvel.

Kell 12 olete oodatud Navitrolla Vana-Hauka maalimistallu. Navitrolla ütleb, et paigamaagia ja loomingu ime käivad käsikäes. Millisena paistab Karula rahvuspark lugude maailmas elavale Navitrollale? Miks ta just selle koha valis elamiseks/töötamiseks või valis see koht hoopis teda?

Kell 14 on Ansi-Rõõmu talus avatud maalikunstnik Jane Remmi metsa- ja õueateljee. 
Jane on nagu väike võlur, kes teab ja tunneb salajasi teid, nime- ja nägupidi metsas ja õuel elavaid naabreid ning headele inimestele juhatab teed kunsti ja looduse maailma. Looduskogemust ning püüdu teiste liikidega suhelda väljendavad ka Jane installatsioonid ja maalid. Jane juhatamisel püüame saavutada kohalolu tunnet metsas, tajuda seda kuulates, haistes, vaadates ning kogetut joonistusvahenditega väljendada. 
Lisaks on sel päeval Ansi-Rõõmu talu õuel avatud näitleja Aleksandri kodukohvik.


Kell 19.00 Kaikamäe Seltsimaja mõttemõlgutused kaasamõtlemiseks.  
Vestlusõhtu lõkke ääres.Teema mida veeretatakse lähtub märksõnast “tähendus“. Kuidas läbi erinevate kogemuste enda ja teiste elu väärtustada, mõtestada, leida tähendus? Jutuga teevad algust kunstnik Navitrolla, teoloog Karl Käsnapuu ja loomaökoloog Tuul Sepp. 
Kõik on oodatud kaasa mõtlema ja kaasa rääkima.
 

Elurikkad retked väärt elupaikadesse