Alutaguse rahvuspargi kultuuripärandipäevad

Keskkonnaamet ja Muinsuskaitseamet kutsuvad 7.-9. oktoobril Alutaguse rahvusparki kultuuripärandiseminaridele, mille käigus räägime Alutaguse arheoloogiapärandist, vadja kultuurist, õigeusust. Partnerid on Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kirik, MTÜ Fennougria ja Eesti Looduskaitse Selts.

Seminarid toimuvad Iisaku looduskeskuses, Vasknarva linnuses ja kloostris, Kuremäe kloostris. Seminarid, sh toitlustamine, on tasuta. Palume aga tulla oma transpordiga ja võtta kaasa maskid, isikut tõendav dokument ning COVID tõend. Vajalik on eelnev registreerimine. Grupp maksimaalselt 25 inimest. Registreerimislingi leiate siit - https://forms.gle/tt2VdhavfJ3ZQSKF8

Neljapäeval, 7. oktoobril toimub Alutaguse arheoloogiapäev. Algus kell 10 Iisaku looduskeskuses. Maili Roio räägib Alutaguse alade arheoloogiapärandist maas ja vees. Villu Kadakas käsitleb väljakaevamisi Vasknarva linnuses. Pärast väikest einet liigume Vasknarva ja vaatame tee peal olevaid väärtusi, Vasknarva kloostrit ja linnust. Lisaks Villule ja Mailile tutvustavad piirkonna väärtusi Anne Nurgamaa ja Anne-Ly Feršel.

Ajakava

Iisaku looduskeskus ja väljasõit Vasknarva (oma transpordiga)

9:30 Kohv ja korp Iisaku looduskeskuses

10–11 Maili Roio. Alutaguse alade arheoloogiapärand maas ja vees.

11–12  Villu Kadakas. Väljakaevamised Vasknarva linnuses

12–12:30 Väike eine

Väljasõit oma transpordiga Vasknarva. Narva jõe serv ja Vasknarva linnus - Villu Kadakas ja Maili Roio. Vasknarva klooster - Anne Nurgamaa ja Annel-Ly Feršel. Puljong ja pirukas kloostris.

Plaanime lõpetada 16 paiku.

Reedel, 8. oktoobril toimub Alutaguse alade vadja kultuuri päev Iisaku looduskeskuses. Algus kell 10 Iisaku looduskeskuses. Enn Ernits räägib Vadja haritlasest Dmitri Tsvetkovist, Jaak Prozes meie läänemeresoomlastest. Lõuna ajal esineb Vadja ansambel Maaväci. Pärast lõunaeinet  keskendub Vallo Reimaa vadja Alutaguse alade vanemale ajaloole. Päeva lõpetame ringkäiguga Jõuga kääbastele.

10:00 Enn Ernits – Vadja haritlane Dmitri Tsvetkov

11:00 Jaak Prozes – Meie läänemeresoomlased

12:00 paus

12:30-13:30 ansambel Maaväci - https://fennougria.ee/hoimupaevad-hoimupaevad/hoimupaevad-2020/ansamblid/

13:30-14:45 Vallo Reimaa. Vadjalased Alutagusel läbi ajaloo.

15–17 Ringkäik Jõuga kääbastel

 

Laupäeval, 9. oktoobril toimub Alutaguse õigeusupäev Kuremäe kloostris. Alustame kell 11 Kuremäe kloostri parklas. Ekskursiooni kloostris veab Õde Alipia, abiks Kalle Merilai. Kuremäe kloostris arutelud ja eine. Loodame lõpetada 15 paiku.

Ootame kõiki huvilisi. Palun registreerige aegsasti!

Korraldajate kontaktid:

Ave Paulus, keskkonnaamet, 53327893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee

Kalle Merilai, muinsuskaitseamet, 53478582, kalle.merilai@muinsuskaitseamet.ee

Lodja plangud

Peipsi lodja jäänused Kuru küla all. Foto: Maili Roio, Muinsuskaitseamet