Keskkonnaameti matkapäevad

Autor:

Margit Turb

Keskkonnaamet kutsub 15.-16. augustil Eesti looduskaitse 110. sünnipäeva ja Eesti looduse päeva matkale. Eesti looduse päeva tähistatakse taasiseseisvumise päevale lähimal nädalavahetusel nüüd juba kolmandat korda. Matkapäevadega meenutame kevadist looduskaitsekuud tunnuslausega „Hoia, mida armastad!“ ja samuti Euroopa kaitsealade päeva, mille teemaks oli seekord „Tervis loodusest“. Viime retkelised meie kaitsealadele, mõtiskleme looduse ja tervise tähtsusest meie elus.

Matkad 15. augustil:

Hiiumaa – matkame Tihu ja Vanajõe oru õpperadadel ning Kaibaldi nõmmel. Matkajuht Karin Poola. Buss väljub Kärdla Pritsumaja parklast 15.08.2020 kell 9.00, tagasi kell 15.00. Kirjapanek: Tairi Tappo, tairi.tappo@keskkonnaamet.ee

Jõgevamaa – Tervis loodusest. Külastame Raadiverel tegutsevat Olemari talu. Maarika Hütt tutvustab, kuidas kasutada looduslikke taimi, milline on elurikas aed ja kuidas elab talu kitsekari. Jõgeva alevikus Eesti Taimekasvatuse Instituudis tutvume sordiaretuse laia tööpõlluga. Matkajuhid Maarika Hütt ja Eesti Taimekasvatuse Instituudi teadurid. Buss väljub Põltsamaa kultuurikeskuse juurest 15.08.2020 kell 9.30, Jõgeva bussijaamast kell 10.00,  tagasi Jõgeval kell 14.30, Põltsamaal kell 15.00. Kirjapanek: Elo Raspel, elo.raspel@keskonnaamet.ee

Järvamaa – matkame Silmsi looduskaitsealal, külastame Silmsi sood ja soosaari. Läheme vaatame ka allikat, mis madalsood toidab. Teeme soos ca 4 km pikkuse ringi. Pinnas on väga märg ja kohati porine, kasuks tuleks pikemad kummikud. Matkajuht Tarmo Mikussaar. Buss väljub Türi Kultuurikeskuse parklast 15.08.2020 kell 9.00, Paide muusika- ja teatrimaja parklast kell 9.15, tagasi Paides kell 16.00 ja Türil kell 16.15. Kirjapanek: Piret Eensoo, piret.eensoo@keskkonnaamet.ee

Lääne-Virumaa – matkame Äntu-Nõmme looduse õpperajal, tutvume Pandivere allikatoiteliste järvedega ning ronime mööda oose. Kõrgustes avastame Punamäe linnusekoha ning metsadevahelisel niidul Moora talu aseme, kus veetis aasta oma lapsepõlvest kirjanik Kersti Merilaas. NB! Tuleb veidi ronimist ja laskumist kohati kitsal rajal. Matkajuht Tiiu Maran. Buss väljub Rakvere bussijaama tagusest parklast 15.08.2020 kell 10.15, tagasi kell 15.30. Kirjapanek: Enri Uusna, enri.uusna@keskkonnaamet.ee

Pärnumaa – matkame Penijõe matkarajal, pikkus 5 km. Teeme tutvust taimede ja lindudega. Külastame Matsalu RP külastuskeskust, vaatame uut lühifilmi. Matkajuht Peeter Vissak. Buss väljub Pärnu teatri „Endla“ esisest parklast 15.08.2020 kell 10.00 Penijõel kell 11, tagasi Pärnus kell 16.00. Kirjapanek: Kalle Kõllamaa, kalle.kollamaa@keskkonnaamet.ee

Saaremaa – Tervis loodusest. Matkame Sõrve poolsaarel Viieristi matkarajal ja maastikul, külastame Mõntu parki ja Loodenina (Türju - Jämaja), teeme peatuse Lindmetsa mägedes. Matkajuht Mari Lepik. Buss väljub Kuressaare bussijaama tagusest parklast 15.08.2020 kell 10.00, tagasi kell 16.00. Kirjapanek: Mahe Metsalu mahe.metsalu@keskkonnaamet.ee

Tartumaa –  Taimeretk Võrumaal Kütiorus. Räägime lugusid meie ravimtaimedest ja sellest, kuidas taimed nimed said. Kütiorus alustame retke kaitsealuse üksikobjekti Tammetsõõri juurest räägime hiiekommetest, hiitest kui väikestest looduskaitsealadest. Matkame Kütioru matkaraja väikesel lõigul, õpime tavalisemaid taimi, tagasi jõudes mängime taimemänge. Matkajuht Kristel Vilbaste. Buss väljub Vanemuse alumisest parklast 15.08.2020 kell 10.00, tagasi kell 15.30. Kirjapanek: Piret Valge, piret.valge@keskkonnaamet.ee

Viljandimaa – matkame Nigula looduskaitseala õpperajal, pikkus 7 km. Tutvume Edela-Eesti tüüpilise raba ning ainulaadsete "uppuvate" rabasaartega. Räägime ka soode kasutamisest ja taastamisest. Tagasiteel teeme mõne peatuse piirkonna kultuuriväärtuste juures. Matkajuht Kaja Kübar. Buss väljub Viljandi bussijaama parklast 15.08.2020 kell 9.00, tagasi kell 16.00 Kirjapanek: Krista Kingumets, krista.kingumets@keskkonnaamet.ee

Matkad on tasuta, vajalik on nimeline registreerimine.
Matkale kaasa oma toidukott ja jook!
Selga ilmale vastav riietus, jalga mugavad matkajalatsid!