Keskkonnaameti matkapäevad

Autor:

Margit Turb

Keskkonnaamet kutsub 15.-16. augustil Eesti looduskaitse 110. sünnipäeva ja Eesti looduse päeva matkale. Eesti looduse päeva tähistatakse taasiseseisvumise päevale lähimal nädalavahetusel nüüd juba kolmandat korda. Matkapäevadega meenutame kevadist looduskaitsekuud tunnuslausega „Hoia, mida armastad!“ ja samuti Euroopa kaitsealade päeva, mille teemaks oli seekord „Tervis loodusest“. Viime retkelised meie kaitsealadele, mõtiskleme looduse ja tervise tähtsusest meie elus.

Matkad 16. augustil:

Harjumaa – matkame Pakri poolsaarel. Käime kunagise merekindluse vallidel, teeme rännaku nii panga peal kui panga all, tutvume alale iseloomuliku taimestikuga. Soovijad saavad külastada Eesti kõrgeimat Pakri tuletorni (täiskasvanud 5€, õpilased ja pensionärid 3€). Matkajuht Arne Timm. Buss väljub Balti jaama vanalinna-poolsest parklast 16.08.2020 kell 9.00, tagasi kell 16.00. Kirjapanek: Reet Kristian, reet.kristian@keskkonnaanmet.ee

Ida-Virumaa – matkame Pandivere suurtel allikatel Norra-Oostriku piirkonnas.  Matkajuht Katrin Möllits. Buss väljub Jõhvi viadukti alusest parklast 16.08.2020 kell 9.30, Iisaku „Meie“ parklast kell 10.00, tagasi Iisakus kell 15.30, Jõhvis kell 16.00. Kirjapanek: Anne-Ly Feršel, anne-ly.fersel@keskkonnaamet.ee

Ida-Virumaa – ajalooline loodusretk Narva-Jõesuust Udriani. Uurime, kuidas siinne loodus on mõjutanud inimeste elu. Vähe tuntud paigad Merikülas ja Udrial. Matkajuht ajaloolane Aleksandr Openko (vene keeles). Buss väljub Jõhvi viadukti alusest parklast 16.08.2020 kell 13.00, tagasi kell 17.30. Kirjapanek: Veronika Plotnikova, veronika.plotnikova@keskkonnaamet.ee

Läänemaa – matkame Nõva puhkealal, Veskijärve ja Veski karjääri ümbruses. Matkajuht Marko Valker. Buss väljub Haapsalu Veekeskuse parklast 16.08.2020 kell 9.00, tagasi kell 15.00. Kirjapanek: Tairi Tappo, tairi.tappo@keskkonnaamet.ee

Raplamaa – matkame Jalase matkarajal ja Sõbessoo järve ääres. Matka pikkus 4 km. Matkajuht Andres Lääne. Buss väljub Rapla raudteejaama juurest 16.08.2020 kell 9.45, Kauba 10 (Konsumi taga) parklast kell 10.00, tagasi Rapla raudteejaamas kell 14.00. Kirjapanek: Maarika Männil maarika.mannil@keskkonnaamet.ee

Põlvamaa – matkame Kavadi järve matkarajal, pikkus 4,5 km. Külastame Kolotsi mahetalu. Matkajuht Maris Kivistik. Buss väljub Räpina vallamaja eest 16.08.2020 kell 9.00, Põlva Edu keskuse parklast kell 9.30, tagasi Põlvas kell 14.30 ja Räpinas kell 15.00. Kirjapanek: Mari Kala, mari.kala@keskkonnaamet.ee

Tartumaa – Allikaretk Võnnu kihelkonna allikatele. Tutvume Tartu ümbruse ilusamate kaitsealuste allikatega. Räägime Eesti allikatest, nende tervendavast väest ja puhta joogivee kaitsevajadusest. Külastame Mäletjärve Silmalätet ning Põrguvaluallikat, Vooremäe Raudallikat ja Hennu lätet. Lõpetame Taevaskoja Emalättel, kus juturingis arutame, kuidas hoida Eesti allikaid. Matkajuht Kristel Vilbaste. Buss väljub Vanemuse alumisest parklast 16.08.2020 kell 10.00, tagasi kell 15.30. Kirjapanek: Piret Valge, piret.valge@keskkonnaamet.ee

Valgamaa – Matkame Pokumaa radadel ning ammutame teadmisi, kuidas loodus saab meie tervist toetada ja tugevdada. Urvaste külade seltsilt kama tegemise lugu. Buss väljub Valga kultuuri- ja huvialakeskuse tagusest parklast kell 10.10, Otepää bussijaamast kell 10.30. Matka algus Pokukoja juurest 16.08.2020 kell 11.00, tagasi Valgas kell 16.00. Kirjapanek: Margit Turb, margit.turb@keskkonnaamet.ee; tel 518 6747.

Võrumaa –Tutvume Karula rahvuspargi keskusega Ähijärvel, matkame künklikul ja metsasel Peräjärve matkarajal, raja pikkus 4 km. Külastame Vanaema Aeda, kus on võimalik näha ja kaasa osta vanu taluaia taimi ja ürte. Matkajuht Tiia Morfin. Buss väljub Võru Katariina kiriku esiselt platsilt 16.08.2020 kell 9.30, tagasi Võrus kell 16.00. Kirjapanek: Helen Kivisild, helen.kivisild@keskkonnaamet.ee

Matkad on tasuta, vajalik on nimeline registreerimine.
Matkale kaasa oma toidukott ja jook!
Selga ilmale vastav riietus, jalga mugavad matkajalatsid!