Keskkonnaamet ootab Vilsandi rahvuspargi uue kaitsekorra kavandile kaasa rääkima

Autor:

Mahe Metsalu

Praegu käib Vilsandi rahvuspargi uue kaitse-eeskirja kavandiga  avalikkuse kaasamise protsess. Rahvuspargi kaitsekord mõjutab paljusid osapooli – kohalikke elanikke ja maaomanikke, külastajaid ja turiste, jahimehi, kalastajaid, ettevõtjaid ning keskkonnaühendusi. „Seetõttu on praegune etapp väga oluline, et saaksime koondada kõigilt asjaosalistelt ettepanekuid ja arvamusi. Olulised teated, kuupäevad ja kaitse-eeskirja kavandisse puutuvad materjalid leiab Keskkonnaameti kodulehelt. Sealt leiab ka kaitse-eeskirja seletuskirja – seda tasub kindlasti lugeda neil, kes otsivad selgitusi rahvuspargi väärtuste ja planeeritud käitumisjuhiste kohta,“ selgitas Keskkonnaameti looduskaitse planeerimise osakonna vanemspetsialist Gunnar Raun.

Keskkonnaamet ootab kõiki huvilisi kaitse-eeskirja moodustamise menetluses kaasa arutama ja esitama põhjendatud ettepanekuid. Ettepanekuid saab esitada kirjalikult aadressil info@keskkonnaamet.ee.

Avalikku väljapanekut ja kaitse-eeskirja eelnõu menetlust koordineerib Keskkonnaameti looduskaitse planeerimise osakonna vanemspetsialist Gunnar Raun (gunnar.raun@keskkonnaamet.ee, 5688 7157).

Oluline teave

•    Olulised teated, kuupäevad ja kaitse-eeskirja kavandisse puutuvad materjalid on koondatud keskkonnaameti kodulehele „Räägi kaasa!“ rubriiki. Sealt leiab ka kaitse-eeskirja seletuskirja ning memo, kus võrreldakse praegu kehtivat ning kavandatud kaitse-eeskirja. Kehtivat ja uut kavandatavat rahvuspargi tsoneeringut saab vaadata ja võrrelda Keskkonnaameti koostatud interaktiivsest kaardirakendusest. Ka selle leiab ameti kodulehelt.
•    Kavandi tutvustamiseks toimub infopäev 11.08.2022 kell 15 veebirakenduse Microsoft Teams vahendusel. Infopäeval tutvustatakse planeeritud muudatusi võrreldes kehtiva kaitsekorraga. Infopäev salvestatakse ja seda on võimalik järele vaadata.
 

Lisateave:
Gunnar Raun
Keskkonnaameti looduskaitse planeerimise osakonna vanemspetsialist
gunnar.raun@keskkonnaamet.ee
5688 7157