2021 kevadseminar


16. juunil said kokku 19 Karula noort looduskaitsjat kevadseminaril. 
Esmalt õpiti tundma kohalikke niidutaimi retkel Ähijärve ääres. Taimede nimetusi tasub ikka ja jälle meelde tuletada, sest pikk talv on nii mõnegi nime unustuste hõlma pühkinud.
Teiseks teemaks olid vibud ja nooled. Milline nool lendab hästi, kui pikk ja raske peab üks hea nool olema, millest seda meisterdada. Kõike seda õpetas Meelis Kihulane ning igaüks tegi omale ise noole. Järgmisena prooviti lasta vibu nii oma tehtud nooltega kui tehasest tulnud nooletega. Väike võistlusmoment tekitas elevust. Laskmise täpsus ja püsivus ei sõltunud sugugi laskja vanusest.  
Õhtul tutvustas Jaanus Elts Eesti Ornitoloogiaühingust pääsukesi ja teisi põllulinde. Tegime Ähijärve ääres õhtuse linnuretke. Linnuhääli on kasulik samuti igal aasta vähemalt korra kuulata ja tundma õppida. Kõik nad korraga meelde nagunii ei jää ja hea, kui iga korraga mõne tuttava juurde saab. Oma retkel nägime ja kuulsime põldlõokest, rukkirääku, metsvinti, ohakalindu, rootsiitsitajat, linavästrikku, mets-lehelindu, mustpea põõsalindu, musträstast, tuttpütti, punarinda, talvikest ja kaelustuvi.

Karula noored kevadseminaril
Karula noored saavad uusi teadmisi traditsioonilistest nooltest ja vibudest. Foto: Helen Kivisild