Loodusharidus

Loodus on üks lõpmata avar klassituba, kus saab kenasti ühendada mitu õppeainet ning kus kogedes ja vahetut elamust saades kinnistub õpitu hästi.

Karula rahvuspargi külastuskeskus looduskeskus asub rahvuspargi suurima järve, Ähijärve ääres. Rahvuspargi keskuse programmidega on võimalik tutvuda keskkonnahariduse portaalis http://www.keskkonnaharidus.ee/centre/keskkonnaamet-karula-rahvuspargi-keskus/

Ootame looduskeskusse nii väikesi kui ka vanemaid, koolidesse tuleme ka ise kohale. Keskkonnaameti õppeprogrammidel osalemine on tasuta. Osalemise kohta loe lähemalt Keskkonnaameti kodulehelt.

Loodusesse tulles palume suurt tähelepanu pöörata osalejate riietusele. Vihmase ilma korral on oluline kanda jopet või vihmakeepi ning panna jalga kummikud või kõrgemad matkasaapad. Sügisel ja varakevadel on hommikuti kaua hein märg ning isegi kui ei saja, on vajalikud veekindlad jalanõud. Talvel on omal kohal soe jope, kindad, müts ja soojad saapad. Siis on kindel, et osalejad tunnevad end matkates mugavalt ja suudavad tegevustes kaasa lüüa.  

Lisainfo: Helen Kivisild, helen.kivisild@keskkonnaamet.ee, tel 5251552