2016 kevadseminar

Karula noore looduskaitsja kevadseminar Karulas.

Kevadisel vaheajal, 22.-23. märtsil, toimus Karula noore looduskaitsja kevadine seminar. 24 noort lõid käed külge Ähijärve äärse niidu puhastamisel võsast. Tänud Silver Visnapuule, kes oli eelnevalt organiseerinud võsa lõikamise – noortele jäi vaid tassimise vaev. Tunnustan ja kiidan noori, kes kolm tundi järjest rassisid ja tassisid ning matkaraja äärsel tükil kerkisid kenad okste hunnikud!

Kohalik puutöömees, Kala Rein, valmistas ette ja juhendas lindude pesakastide meisterdamist. Ühes ruumis oli korraga palju kopsijaid ja lärmi. Valmisid pesakastid tihastele ja kuldnokkadele. Üks suurem kaku kast oli Reinul endal juba varem valmis tehtud ning see pandi järgmise päeva matka käigus Veski lõkkekoha juurde üles. Loodetavasti tuleb sinna pesitsema mõni kakk või sõtkas.

Teise päeva hommikul juhendas Urmas Abel meeleolukat röövlinnuretke – sai päikest, nalja ja teadmisi röövlindude eluviiside, toitumise, välimuse ja pesapaikade eelistuse kohta. Noored leidsid uue raudkulli ning hiireviu pesa.

Traditsiooniline grupifoto aida trepil. Foto: Kaidi Jõesalu