Noored looduskaitsjad

Otepää noored looduskaitsjad

Otepää noored looduskaitsjad on tegutsenud alates 2021. aasta sügisest. Saame kokku, et õppida tundma Otepää looduspargi ja teiste Eesti kaitsealade väärtusi, saada teadmisi loodusest, kultuuripärandist, aga ka panna käed külge liigikaitselistel ja talgutöödel looduse heaks. Noored tutvuvad uute sõpradega, kellel on sarnane maailmavaade. Üheskoos saab arutleda ja arendada ideid ning mõtteid, mis on kasulikud kohalikule kogukonnale ja loodusele laiemalt.

2002. aastal algatas Euroopa Kaitsealade Liit noore looduskaitsja programmi Junior Ranger, et leida ja koondada noori aktiivseid inimesi, kes tunnevad huvi looduse vastu ja soovivad selle heaks panustada.

Eesti ühines Junior Ranger programmiga 2004. aastal, mil esimesed noore looduskaitsja laagrid toimusid Lahemaa rahvuspargis. Tänaseks on programmiga liitunud seitse Eesti kaitseala. 

Kursusel osalenul on lootus esindada Eestit järgmisel aastal rahvusvahelises laagris, mida korraldatakse igal aastal erinevas riigis. Vaata lisateavet rahvusvahelise programmi kohta Euroopa Kaitsealade Liidu kodulehelt.

Kui tunned, et see on midagi sinu jaoks, võta ühendust margit.turb@keskkonnaamet.ee