Loodusharidus

Loodus on üks lõpmata avar klassituba, kus saab kenasti mitu õppeainet ning kus kogedes ja vahetut elamust saades kinnistub õpitu hästi.

Otepää looduskeskus asub Otepää linna servas jalutuskäigu kaugusel Pühajärvest ja Pühajärve pargist. Looduskeskuses on avatud püsinäitus Otepää kõrgustiku maastike ja Otepää looduspargi kohta, kohapeal on võimalik vaadata slaidiprogrammi Otepää kõrgustiku looduse kohta ("Otepää 12 nägu", autor Arne Ader, kestus 17 min), samuti on võimalik osa saada hariduslikest programmidest. Otepää looduskeskuse programmidega saab tutvuda keskkonnahariduse portaalis www.keskkonnaharidus.ee. Ootame looduskeskusse nii väikesi kui ka vanemaid, koolidesse tuleme ka ise kohale. Keskkonnaamet õppeprogrammidel osalemine on tasuta. Osalemise kohta loe lähemalt Keskkonnaameti kodulehelt.

Külla tulemiseks võtke ühendust: Margit Turb, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, tel 518 6747, margit.turb@keskkonnaamet.ee.

Foto: Elo Raspel

Tähelepanu! Pühajärvele tulles palume tähelepanu pöörata riietusele. Järve ümbruses on avatud tuulte tõttu alati veidi jahedam. Nii on vihmase ilma korral oluline kanda jopet või vihmakeepi ning panna jalga kummikud või kõrgemad matkasaapad, talvel on omal kohal soe jope, kindad, müts ja soojad saapad. Siis on kindel, et osalejad tunnevad end matkates mugavalt ja saavad tegevustes kaasa lüüa.