Soomaa kohvikutepäev "Soomaalasele külla"

Lisainfo

Sandra Urvak
5527726

Pühapäeval, 4. juulil avavad juba neljandat korda toimuva Soomaa kohvikutepäeva raames oma väravad viis kodu või kogukonda, et pakkuda külastajaile kohalikke maitseid, tutvustada kultuuripärandit ning piirkonna elulaadi.
Seekord oodatakse külalisi Sandra külas, legendaarses Käära talus, kus kohvikulisi kostitatakse maitsvate, traditsiooniliste Soomaa roogadega ning pakutakse tegevust nii väikestele kui ka suurtele; Sillaotsa talu kohvikut Riisa külas peab külakogukond ühiselt ning ka seal ootab külastajaid uhke menüü ning mõnus olemine Halliste jõekaldal; Tipu looduskooli kohviku menüü on alati põnevalt tervislik ning kohapeal saab meisterdada ja koduloomadega tutvust teha. Sel aastal on lisandunud veel kaks uut kohvikut: Soomaa puhkeküla (varem tuntud kui Riisa Rantšo) Riisa külas avab oma väravad, et pakkuda põnevaid soome-ugri maitseid, ehete meisterdamist, sauna ning paadisõitu ja muud vahvat; Tohera külas Ruukeli talus (tuntud ka kui Saarisoo talu) on avatud haabjakohvik - saab rikkalikult süüa ning vaadata-kuulata ja ka kätt proovida lootsikuehitamises. Ruukeli talu kohvikusse pääseb nii Riisa raba matkarajalt (paadisõit üle jõe) kui ka autoga Kaansoo-Jõesuu maanteed mööda.
Vaata kohvikute asukohti KAARDILT!

Nagu ikka, kulmineerub kohvikutepäev Tipu looduskooli õuel, kus algusega kell 17 kõneleb tundud zooloog, mõtleja ja Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran elurikkusest ning inimese rollist looduses. Õhtu sisustab muusikaliselt aga kitarrist ja helilooja Erki Pärnoja. Saab olema sügavalt meeleolukas ja haarav õhtu vabas õhus.
PS! Õhtusele programmile tuleb lunastada pilet väärtuses 5 eurot! Alla 18  aastased tasuta.  
Tasumine SULARAHAS! 

Tere tulemast Soomaale!

Lisainfo: Sandra Urvak, sandra.urvak@keskkonnaamet.ee, tel: 5527726 

Plakat