Soomaa kohvikutepäev "Soomaalasele külla"

Autor:

Maigi Säinas

Lisainfo

Sandra Urvak
5527726

Soomaa kohvikutepäev "Soomaalasele külla" tuleb taas! Kohvikutepäeva korraldavad soomaalased seekord juba seitsmendat korda.


Pühapäeval, 7. juulil kell 11 avavad viis Soomaa kodu ja kogukonda taas oma väravad, et pakkuda kohalikke maitseid, tutvustada kultuuripärandit ning piirkonna elulaadi. Sel korral on kohvikud neljas erinevas Soomaa külas: Sandral, Tipul, Riisal ja Toheras ning selleaastase sündmuse alateemaks on Soomaa ühepuulootsik.

Külalisi oodatakse:

  • Legendaarsesse Käära tallu Sandra külas, humoorika nimega kohvikusse "Parmu paradiis", kus kostitatakse maitsvate ja traditsiooniliste Soomaa roogadega ning ka muu maitsvaga. Tegevusi jagub nii väikestele kui ka suurtele. Saab sõita paadi ja lootsikuga, püüda kala ja osta kohalikku toodangut. Menüü on Kääral alati väga uhke - leidub toekaid praade ja kergeid suutäisi, soolast ja magusat ning kõike nende vahepealt.
  • Tipu looduskooli, kus saab kogeda põnevaid maitseelamusi, kindlasti leidub ka vegan toitu. Saab teha tutvust koduloomadega, toredaid tegevusi on nii suurtele kui ka väiksematele.
  • Soomaa rahvuspargi külastuskeskusesse Kõrtsi-Tõramaal, seal pakub Pitsafest taas oma ülimaitsvaid puuahjupitsasid, jäätisekokteile ja smuutisid. Koprarajal on QR-koodi mäng ning parimatele ka auhinnad.
  • Sillaotsa talu kohvikusse Riisa külas. Külalistele pakutav menüü on väga mitmekülgne, saab soetada kohalikke saadusi ja muidugi on võimalik sõita ka lootsikuga.
  • Ruukeli tallu Saarisoosse Tohera külas, kus on avatud haabjakohvik! Ka seal on maitsvad road, lootsikusõit ning legendaarne lootsikumeister Aivar Ruukel!

Kodukohvikud on avatud kell 11-16 ning tasuda saab vaid sularahas.
Kõik soomaalased ja Soomaa sõbrad lähedalt ja kaugelt on väga oodatud!

Pildil on Soomaa kohvikutepäeva plakat.