Lahemaa looduse päev 2021

Juba mitmendat aastat järjest on 16. september pühendatud Eesti vanima rahvuspargi loodus- ja kultuuriväärtustele. 2021. aastal juba 7. korda toimuv Lahemaa looduse päev on suunatud kooliõpilastele nii Lääne-Virumaalt kui ka Harjumaalt. Sel aastal võtavad retkedest osa Aseri Kool, Lasila Põhikool, Rakvere Reaalgümnaasium, Kunda Ühisgümnaasium, Loksa Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium ja Vihasoo Kool.

Kui tavapärane Lahemaa looduse päev toimub ühes kindlas kohas maastikumängu vormis, siis Lahemaa 50. sünnipäeva puhul on tegevused jaotatud üle Lahemaa ning igast osalevast koolist sõidab ühte piirkonda üks või kaks esindust. Näiteks külastatakse nii Tsitret, Kolgat, Juminda ja Pärispea poolsaari, Vasaristi ja Nõmmeveski joastikke kui ka Palmse ja Kolga mõisaid. Tegevusi leidub ka väljaspool Lahemaad, näiteks Arma Hipoteraapia- ja Ratsakeskuses ning Viitnal, kus omal ajal asus Lahemaa rahvuspargi keskus.

Retki ja harivaid tegevusi pakuvad sel aastal Jaanioja Käsitöötalu, Arma Hipoteraapia- ja Ratsakeskus, Lahemaa retked OÜ, MTÜ Lahemaa looduskool, Eesti Muinastaide Koda, MTÜ Eru Lahe Rannarahva Selts, Palmse mõis (SA Virumaa Muuseumid), Kolga Muuseum, Ene Riiberg, RMK Sagadi Looduskool ja Keskkonnaamet.

Noored seiklemas 2019. aasta Lahemaa looduse päeval

Noored seiklemas 2019. aasta Lahemaa looduse päeval. Foto: Enri Uusna