Avaleht » Uudised » Kokkuvõte loodusvaatluste maratonist 2019

Kokkuvõte loodusvaatluste maratonist 2019

14.-15. juunil 2019 toimunud üle-eestiline loodusvaatluste maratonil osalesid ka mitmed Keskkonnaameti looduskeskused. 24 h jooksul registreerisid loodushuvilised väljapakutud vaatusalade kohatud liikide leiud eElurikkuse andmebaasi. Mitmes paigas toimusid ka juhendatud teemaretked, et liikide tundmaõppimine edukam oleks.

Kokkuvõtte kaasalöönud vaatlusaladest on nähtavad eElurikkuse andmebaasis.  

  • Endla looduskaitseala Tooma vaatlusalal pandi kirja 188 liiki, vaatlustes keskenduti putukatele ja lindudele. Tegevustes osales 33 inimest.
  • Karula rahvuspargis Ähijärve vaatlusalal pandi kirja 137 liiki, vaatlustes keskenduti lindudele ja taimedele. Tegevustes osales 10 inimest.
  • Otepää looduspargi Pühajärve vaatlusala pandi kirja 40 liiki, vaatlustes keskenduti lindudele ja taimedele. Tegevustes osales 12 inimest.
  • Alutaguse rahvuspargi vaatlusaladel tegeleti Iisakus vee-elustiku ja Rüütli rabas rabaelustiku kaardistamisega, vaadeldi 74 liiki. Osalejaid oli kahel vaatlusel kokku 69 inimest.
  • Matsalu rahvuspargis keskenduti lindudele. Junior Rangeri laagris osalevad 15 noort said kirja 32 liiki.
  • Räpina vaatlusalal saadi putuka- ja taimevaatlusi kokku 93, osales 16 inimest.
  • Kuusiku vaatlusalal Raplamaal oli kõige aktiivsema osaluse ja tegevustega. Korraldusele aitasid kaasa Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialistid. Kokku vaadeldi 379 erinevat liiki loomi ja taimi - nii vee-elustikku, õhtus lendavaid putukaid ja nahkhiiri, rohus tegutsevaid tigusid ja hiiri ning teisi. Vaatlustes osales 89 inimest.    

Aitäh kõikidele kaasalööjatele ja juhendajatele!

Loodusvaatluste maratoni peakorraldajad oli Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Loodusuurijate Selts ning Linnuvaatleja. Keskkonnaamet osales kaaskorraldajana.