Avaleht » Uudised » 30.06 Metsalaulupidu "Soomaa regi"
Sündmus Laupäev, 30. juuni

30.06 Metsalaulupidu "Soomaa regi"

30.06.2018 /
Tavauudis
/

Esimene Eesti Metsa Abiks korraldatav Metsalaulupidu toimub Soomaa rahvuspargis, Hüpassaare rabasaarel 30. juunil, kell 15:00 - 22:00.
Pärimuslikke lugusi jutustades ja regilaule lauldes tuletame meelde, et me oleme metsarahvas, kelle maailmatunnetus on tugevalt loodusega seotud.
Metsalaulupidu on tasuta, ilma piletita - oluline on ennast eelnevalt registreerida, sest kohtade arv on piiratud.

Registreerimine: https://goo.gl/forms/l0q7Al1ZxamD9Kql1

Registreermisel palume märkida transport, kuidas tuled ja kas vajad abi tulemisel või saad ise pakkuda teistele kohta oma sõiduvahendis. Püüame korraldada lisatranspordi Pärnust või Viljandist, ühistranspordiga saab tagasi linna alles hommikul Riisalt.
Ööbida saab Riisa Rantšo külalistemajas, kus saame edasi laulda kasvõi hommikuni, käia saunas ja teha lõket.

Metsalaulupidu toimub Kuresoos, kus on madal, kuid aastasadu vana rabamets. Tihti inimesed ei märkagi, et need kidurad männid ja märg maa on ka mets, vanem kui ükski teine siin maal, puutumata mets, mida pole kunagi raiutud. Kuresoo servalt Hüpassaarest on pärit Eesti koorilaulu suurkuju Mart Saar, kelle loomingut on metsade vaikus ja raba lõputus tugevalt mõjutanud. Metsalaulupeole tulijad saavad parkida oma autod Mart Saare majamuuseumi parklasse, kust viib 20 minutiline jalutuskäik mööda metsarada ja laudteed rabasaarele.

Metsalaulupidu on väike ja rahulik koosviibimine, kus eestlaulavad regilaulikud, sekka jutustame lugusi metsast, loodusest ja pärimusest, tuletades meelde, et meie kohuseks on hoida loodust, ehk kultuuri ja elukeskkonda, mille sügavuses asuvad meie maailmatunnetus ja elu mustrid, ulatudes ajas väga kaugele.

Juhtimaks tähelepanu meie maa, metsade, vete ja rabade olukorrale, selleks, et hoida meie laulutraditsiooni ja pärimust, korraldab Eesti Metsa Abiks heategevusliku Metsalaulupeo, millega ühtlasi tähistame Soomaa rahvuspargi 25. sünnipäeva.

Asukoht kaardil: https://goo.gl/maps/DYvSwxegsBo
Hüpassaare matkaraja rabalava, Karjasoo küla, Põhja-Sakala vald, Viljandi maakond

Metsalaulupidu on tasuta, oodatud on annetused:
Eesti Metsa Abiks MTÜ A/A: EE667700771002643778 Selgitus: Metsalaulupidu

Toetavad: Sooma rahvuspark, Keskkonnaamet, Keskkonnainvesteeringute keskus, Soomaa.com, Riisa Rantšo.