Avaleht » Uudised » 27.09 Nõukogude suvitusarhitektuuri matk Võsul

27.09 Nõukogude suvitusarhitektuuri matk Võsul

11.09.2019 /
Oluline
/
Reedel, 27. septembril kell 12.30-15.30 toimub Võsul väliseminar nõukogude suvitustraditsioonidest ja arhitektuurist, mida viib läbi Triin Ojari. Alustame Võsu rannaklubis väikese loenguga, seejärel teeme ringkäigu. Keskkonnaameti poolne sissejuhatus Ave Pauluselt.
 
Nõukogude suvitusarhitektuuri väliseminar koosneb loengust ja matkast. Anname ülevaate massilise suvituskultuuri tekkimisest II maailmasõja järgses Eestis, suvilate rajamise arhitektuursetest ja poliitilistest tagamaadest ning toome välja suvilaarhitektuuri ilmekamad näited. Jalutuskäigul külastame Võsu Kalda tänava suvilapiirkonda, suurt suvilaala ning vaatame teisigi Võsu suvitusarhitektuuri eredaid näiteid.
 
Triin Ojari on arhitektuuriteadlane, Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor. Tegelenud 20. sajandi arhitektuuri ja linnaehituse temaatikaga, hetkel valmistab ette näitust ja trükist nõukogude perioodi suvituskultuurist ja puhkearhitektuurist.
 
Registreerimislingi leiad siit
Väliseminarile eelneb Lahemaa rahvuspargi koostöökogu koosolek, lisainfo koosoleku kohta leiad siit
 
Nõukogude suvitusarhitektuuri väliseminari ja Lahemaa rahvuspargi koostöökogu koosolekut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus
Lisainfo: keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist Ave Paulus 53327893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee 
 
Nõukogude perioodi suvilad Võsul. Foto: Toomas Tuul