Avaleht » Vali kaitseala » Karula rahvuspark » Uudised » 17.-18.08 ökoloogiliste viimistlusmaterjalide koolitus

17.-18.08 ökoloogiliste viimistlusmaterjalide koolitus

10.08.2019 /
Tavauudis
/

Keskkonnaamet koostöös Eestimaaehitusega korraldab 17.-18. augustil 2019 Karula rahvuspargis Kaikamäel ökoloogiliste viimistluslahenduste koolituse.

Kahepäevasel koolitusel saad võimaluse looduslikke viimistlusmaterjale tundma õppida. Saad põhiteadmised sellest, miks, kuhu ja kuidas erinevaid savi- ja lubjapõhiseid krohve ja värve paigaldada. Käsitletakse erinevaid aluspindu, erinevaid segusid ja viimistlemist.

Koolitajad: 

 Malvo Tominga on spetsialiseerunud traditsioonilistele ehitustehnikatele, kombineerides vanu teadmisi uute tehnoloogiatega. Ta paigaldab savi- ja lubikrohve nii vanadesse kui uutesse hoonetesse, teostab renoveerimistöid ja nõustab hoonete omanikke. Malvo eriline kirg on Lõuna-Eestile omase saviarhitektuuripärandi uurimine ja säilitamine. Lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku ehituse erialal ning õpib edasi pärandtehnoloogiate magistrantuuris.

Martin Hütt  on täiendanud isiklikku praktiliste kogemuste pagasit erinevatel rahvusvahelistel ökoloogilise ehituse koolitustel. Viimased viis aastat oma elust on pühendanud savi- ja lubjapõhiste viimistlusmaterjalide arendamisele ja testimisele. Teab ja tunneb materjalide omadusi, erinevusi ning paigaldusnippe. 

Eestimaaehitus - ökoloogilise ehituse kompetentsikeskus on võtnud oma ülesandeks propageerida ökoloogiliste ja energiatõhusate, nii modernsete kui traditsiooniliste, lahenduste kasutamist ehituses. 

 Ühingu liikmetel on pikaajalised kogemused koolitamises ja ökoloogiliste viimistlusmaterjalide arendamises ning tootmises. Eestimaaehituse koolitajad on ühtlasi Eesti paremad praktikud paigalduses, tegeledes igapäevaselt viimistlustöödega.

 

 

Registreerimine ja info: Lilian.Freiberg@keskkonnaamet.ee  tel 5172646

Korraldab Keskkonnaamet, rahastab SA KIK